9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

У Києві презентували нову транспортну стратегію міста

У столиці розробили транспортну стратегію для міста, яку вже внесли на розгляд міської ради та оприлюднили для обговорення. Згідно з документом в найближчі 4,5 року в розвиток транспорту з бюджету Києва витратять майже 83,5 млрд грн. Основна парадигма стратегії полягає у витісненні автомобілів з міста, що буде досягатися розвитком громадського транспорту та збільшенням простору для пішоходів та велосипедистів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UBR.

У великих європейських містах вже давно зрозуміли, що сучасні мегаполіси не можуть вмістити всі автомобілі, тож відмовилися від розвитку автомобільної інфраструктури ще кілька десятиріч тому, українська ж столиця все ще живе минулим, намагаючись постійно збільшити простір для автомобілістів за рахунок пішоходів, громадського транспорту та зелених зон.

Для досягнення поставлених завдань зосередяться на створенні нових тролейбусних і трамвайних ліній. Так, стратегію передбачено будівництво трамвайної лінії від залізничного вокзалу до метро «Палац Спорту», а також передбачили запуск трамтрейну з Троєщини до Караваєвих дач. На реалізацію цього проекту виділено близько 450 млн грн.

Всього планується витратити 2,3 млрд грн на нові автобуси, 6,3 млрд грн на тролейбуси, 3,5 млрд грн на нові трамваї. Заплановано також будівництво нового трамвайно-тролейбусного депо. Окрему увагу приділять розвитку метрополітену.

Не зважаючи на прийняття стратегії зменшення автомобілів, велика частина коштів піде на реконструкцію доріг та шляхопроводів. Буде проведена реконструкція вул. Горького, реконструюють шляхопровід на перетині Повітрофлотського проспекту та пр. Перемоги, в тому числі побудують підземні пішохідні переходи, проведуть капітальний ремонт вул.Кирилівської, а також розв’язку на Святошино. заплановано ще багато будівництв та реконструкцій, наприклад: будівництво біля залізничної станції «Дарниця» автомобільного і трамвайного тунелів, будівництво розв’язки на перетині з Бориспільським шосе, багаторівневої розв’язки на вул. Вишгородській і пр. Правди та ін.

У 2022-му році на околицях міста повинні з’явитися “перехоплюючі” паркінги. На ці потреби в стратегії виділяються 10 млн грн. Буде проведено реконструкція пішохідного мосту. Тут буде велодоріжка, що з’єднує центр міста з житловим масивом Троєщина, а поруч зведуть паркінг.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають