9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

У Києві відкрили нові станції велопрокату

В столиці почала працювати система велопрокату «Bike sharing»

Пілотний проект велопрокату реалізується компанію «Nextbike», яку було засновано у 2004 році у Лейпцигу. Вона оперує системами громадського прокату велосипедів більше ніж у 150 містах, у 25 країнах світу. Вартість прокату становить 30 грн за півгодини, місячний абонемент – 199 гривень, а сезонний абонемент коштуватиме  599 гривень.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на офіційний портал м. Києва

Щоб взяти велосипед в оренду, потрібно завантажити на телефон мобільний додаток «Nextbike», піднести смартфон до QR-коду на велосипеді на пункті прокату, обрати абонемент і натиснути «Почати прокат».

Радий, що нас, велосипедистів, стає все більше на столичних вулицях. І сьогодні завдання столичної влади – зробити так, аби велосипедистам було комфортно і безпечно пересуватися містом. І тому ми працюємо над розвитком велоінфраструктури столиці, – заявив мер Києва Віталій Кличко.

Система велопрокату столиці на даний момент налічує 33 велостанції, розміщених у найбільш зручних місцях: біля ст. м. «Лук’янівська», на Оболонському проспекті біля ст. м. «Почайна», «Золоті ворота», «Арсенальна», «Оболонь», «Мінська», «Героїв Дніпра», «Лівобережна», «Харківська», «Позняки», «Осокорки», «Тараса Шевченка», «Контрактова площа» на Верхньому Валу біля Київського велотреку, на Софіївській площі, Майдані Незалежності, Михайлівській площі, Контрактовій, Поштовій, вул. Хрещатик (біля КМДА) та вул. Архітектора Городецького, в парку ім. Т. Шевченка, на Райдужному масиві, Русанівській набережній та інших. Крім того сьогодні у прокатному велопарку в столиці – 100 велосипедів, а до кінця наступного року його обіцяють збільшити до 2000 байків.

Паралельно із запуском пілотного проекту, міська влада проведе інвестиційний конкурс, на якому визначать оператора або операторів, які впроваджуватимуть у Києві систему bike sharing на 300 велостанцій.

Також було презентовано концепцію розвитку велоінфраструктури Києва, яка передбачає облаштування 64 вулиць для зручного пересування велосипедистів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають