9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

У Кілії почали працювати над створенням нової поромної переправи між Україною та Румунією

Між містами Кілія (Україна) і Кілія-Веке (Румунія) планується створення спрощеного пункту пропуску. Запланованою переправою через Дунай зможуть скористатися тільки пасажири, перевезення автотранспорту поки не планується.

Про це розповів мер Кілії В’ячеслав Чернявський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Протягом кількох днів перебував в Румунії на запрошення мера міста Кілія-Веке … Головною темою наших переговорів було створення спрощеного пункту пропуску між нашими країнами, а саме між Кілією і Кілією-Веке! Бажання є у кожного міста і їх жителів! Адже це принесе результати кожній стороні, як соціально-побутові, економічні, туристичні та інші позитивні зміни! Уже в найближчому часі буде відпрацьований договір співпраці між містами, і кожна сторона буде займатися підготовкою документів про отримання дозволів на відкриття спрощеного пункту пропуску”, – написав Чернявський в Facebook.

У коментарі виданню izbirkom мер Кілії пояснив, що спрощений пункт пропуску дозволить перетинати кордон тільки громадянам двох держав, на відміну від міжнародного. Крім того, в разі реалізації проєкту, переправлятися через Дунай зможуть тільки люди, перевезення автомобілів не буде.

Мер Кілії додав, що попередньо визначив місце, де можна розгорнути такий пункт. Також він допустив можливість для приватників офіційно перевозити пасажирів човнами. Крім того, Чернявський бачить перспективу в запуску порома через Дунай. Хоча, про конкретику в цьому питанні, за його словами, можна буде говорити тільки після прийняття проєкту на міждержавному рівні. На думку В’ячеслава Чернявського, на це знадобиться мінімум рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають