9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

У Хмельницькому відновлюватимуть аеропорт

За словами директора комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» Валерія Сороки, левова частка робіт, які були заплановані на цей рік, зроблена. І головним досягненням на сьогодні є частковий ремонт злітно-посадкової смуги, який вже дозволив прийняти в цьому році перші повітряні судна.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на wing.com.ua.

“Процес пішов. Зараз в аеропорту стоїть двомоторний шестимісний літак. У 2019 ми робимо ставку на малу авіацію. Тому що її розвиток дасть можливість заробляти гроші (приблизно 800 000 на рік). А кошти дозволять розширити штат співробітників. Згідно з правилами сертифікації, сьогодні має бути створено 14 служб, це мінімум 35 осіб, а це майже п’ять мільйонів на рік тільки на заробітну плату. У програмі розвитку аеропорту це не передбачили. Зараз подумають, що Сорока вже розійшовся і штати хоче “роздути”. Ні, потрібно розуміти, що територію в 135 гектарів треба як мінімум обслуговувати, взимку злітно-посадкову смугу чистити. У нас 37 одиниць спецтехніки й нікому її ремонтувати. Потрібен також юрист, тому що питання землі досі не зрушив з місця, як і найголовніша проблема – зі світлом», – пояснює директор підприємства.

Зараз підприємство обслуговує чотири людини: директор і три охоронці.
Щоб дати старт розв’язання цих проблем, Валерій Сорока вже підготував пропозиції на 2019 і зміни в програму розвитку аеропорту.

«Сьогодні зроблено вже багато і спектр діяльності розширюється. І я, з трьома охоронцями, не можу зробити все. Мені потрібні фахівці, а фахівцям – зарплата. Я вже звернувся з відповідним листом до Михайла Загороднього, щоб на наступний рік мені дали хоча б 12 чоловік в штат», – каже Валерій Ростиславович.

Додає, що, наприклад, в Тернополі аеропорт «не літає», але у них штат 37 осіб. Кошти на заробітну плату виділяють з обласного бюджету.

«Просто треба набратися сил і терпіння і спільно попрацювати найближчі два роки, щоб мати можливість утримувати штат», – пояснює свою позицію Валерій Сорока.

Для реалізації проектів з розвитку і реконструкції аеропорту на наступний рік підприємство заручилася підтримкою і міської ради. Свої пропозиції подавати в грудні. Всього на 2019 рік підприємство планує залучити сім мільйонів гривень з міського бюджету і шість мільйонів з обласного.

«Також з Фонду регіонального розвитку ми плануємо залучити в наступному році 10 млн грн. Тих кошів, які виділені за програмою відновлення аеропорту, недостатньо щоб отримати статус “Міжнародного”. А саме таку мету ставимо і ми, і суспільство. Наступний 2019 рік має стати стартом повного відновлення діяльності аеропорту», – каже Валерій Сорока.

Останні новини:

Зараз читають