9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

У Херсонської області триває будівництво перевантажувальних терміналів компанії «НІБУЛОН» (фото)

У с. Біленьке Запорізької області та в м. Гола Пристань Херсонської області продовжується будівництво перевантажувальних терміналів з відвантаження зерна на річковий транспорт, на який з нетерпінням чекають аграрії вказаних і сусідніх областей.

Підсумовуючи виробничі наради, що відбулися на будівельних майданчиках наприкінці минулого тижня за участі керівництва компанії «НІБУЛОН», її фахівців та представників підрядних організацій, О. Вадатурський зазначив, що на філії «Голопристанська» набагато краща ситуація зі зведенням невиробничих будівель (адміністративно-лабораторного корпусу, трансформаторної підстанції, їдальні і т.д.), а на філії «Хортиця» зі зведенням виробничих об’єктів (автомобілерозвантажувача, робочої вежі, завантажувальних галерей). Загалом будівництво сучасних автоматизованих підприємств йде за графіком. До 1 червня мають бути завершені всі будівельні роботи, далі черга за пусконалагоджувальними роботами та благоустроєм території.

Варто зазначити, що спеціалісти компанії вивчили історичні документи, з’ясувавши до якого рівня максимально під час повеней піднімалася вода у Дніпрі у районі села Біленького Запорізької області. Для уникнення таких можливих неприємних ситуацій, що можуть завдати шкоди підприємству, рівень будівельного майданчика було піднято на 3 м вище рівня води. У Голій Пристані такої небезпеки немає,  тому тут значно менший об’єм робіт із благоустрою території.

Наразі на будівельному майданчику в Голій Пристані добігають кінця оздоблювальні роботи в трансформаторній підстанції, їдальні,  адміністративно-лабораторному копусі. В останньому, до речі, виконує роботи київська організація «НК БУД», яка співпрацює з нашою компанією вперше, але зуміла приємно вразити своїми темпами виконання робіт та їх якістю генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» О. Вадатурського. Невдовзі сюди завезуть меблі та необхідне для роботи обладнання.

Все технологічне транспортне обладнання, металоконструкції ємностей для зберігання зерна вже доставлено на будівельні майданчики. Отож спеціалісти приступили до їх монтажу та установки.

Повним ходом на філії «Голопристанська йде і будівництво внутрішніх бетонних під’їзних шляхів, які набагато надійніші, ніж асфальтовані. Загалом їх тут буде близько 15 тис. м2, що рівно близько 5 км автомобільного шляху, така ж площа шляхів і на будівельному майданчику в Біленькому.

«У Біленькому зробимо  дорогу від термінала до центральної вулиці і допоможемо капітально відремонтувати дорогу в селі і зробити тротуари… Окрім того,  ми також плануємо привести у належний стан паркову зону, що знаходиться біля нашого підприємства і Дніпра. Це буде зона відпочинку і для прилеглих сіл», – відмітив Олексій Опанасович.

Щодо доріг у Голій Пристані генеральний директор провідного аграрного підприємства  в Україні додав, що капітальний ремонт шляху буде проведено від термінала до об’їзної дороги в Голій Пристані, що йде на Скадовськ.

Неабияким показником якості доріг, що будує біля своїх підприємств «НІБУЛОН», є те, що на них досить часто у вечірній час збираються мотоциклісти і автомобілісти та влаштовують перегони. Відео з такими швидкісними змаганнями та запрошення щодо участі в них активно поширюються мережею інтернет.

Вигоду від новозбудованих НІБУЛОНівських перевантажувальних терміналів матимуть не тільки місцеві жителі (адже це нові робочі місця з гідною заробітною платою та соціально відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення), а й аграрії, які від скорочення плеча перевезень сільськогосподарської продукції, заощаджуватимуть як власні кошти, так і кількість необхідних для транспортування вирощеного зерна вантажівок.

«Економія для сільгосптоваровиробників становитиме близько 300-400 грн, більше 10-15 доларів США на одній тонні, тож виробник, який раніше здавав зерно в Миколаїв чи Одесу, отримуватиме більше обігових коштів.  Це якраз те, заради чого ми будуємо ці підприємства. Це мінімізація знаходження автотранспорту на шляхах, зменшення кількості автомобілів кожного регіону в 3-4 р., і плеча перевезень.  Від цього виграють всі учасники зернового ринку і місцеві жителі», – підкреслив очільник «НІБУЛОНа».

Щодо пасажирських перевезень, які на сьогодні активно обговорюються в інтернет-просторі, Олексій Опанасович запевнив, що він особисто і голова Херсонської ОДА А. Гордєєв роблять все можливе, аби якнайшвидше втілити регулярні перевезення річками у життя.

«Ми знову на свої плечі маємо взяти все те, що було загублено за 25 років нашої незалежної країни. Сьогодні ніде не готові причали, під’їзди до них, люди в кінці кінців до цього не готові. І ми цю роботу зробимо, але потрібно трохи додаткового часу. Всі чекають, що ми приїдемо і будемо катати людей, але нам потрібно все це правильно організувати. Я сам особисто цим займаюсь, ми регулярно проводимо наради з нашими фахівцями. Тож просимо трохи набратися терпіння, ми протягом кількох тижнів організуємо це все на вищому рівні», – прокоментував О. Вадатурський.

Він також відмітив голову міста Вознесенськ В. Д. Лукова, який особисто займався цією проблемою та зробив усе для того, щоб організувати перевезення пасажирів по Південному Бугу до Миколаєва. На превеликий жаль, в інших містах і селищах області ця робота не проводиться. На виготовлення причалу, який буде установлений на Кінбурнській  косі і яким всі користуватимуться, компанія витратила 6 млн грн. З червня миколаївцям буде доступний прямий маршрут на косу.

На сьогодні у власності лідера вітчизняного зернового ринку три пасажирських судна. Однак компанія зараз проводить глибоку реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу у Миколаєві, де буде спеціальна технологічна лінія для будівництва сучасних суден різного класу, у тому числі пасажирських. Отож через декілька років пасажирські судна компанії ходитимуть не тільки внутрішніми водними шляхами, а й до Турції, Болгарії т. д.

«Для нас це новий вид діяльності. Ми аграрії, суднобудівники, а тепер ми на свої плечі звалили ще й пасажирські перевезення, тобто знову замінили Міністерство інфраструктури України і ті структури, які мали у своєму розпорядженні пасажирські судна різного класу. Сьогодні весь цей флот знаходиться в офшорах, люди, що їх туди вивели, кинули Україну один на один з цими проблемами, а тепер комусь потрібно відроджувати все це. З нуля робити це все дуже важко», – прокоментував Олексій Опанасович та в черговий раз наголосив на недопустимості прийняття в існуючій редакції законопроекту «Про внутрішній водний транспорт» № 2475А, який передбачає впровадження нового річкового збору, що, у свою чергу, зробить неконкурентними водні перевезення:

–   Якщо законопроект не переглянуть і не доопрацюють, то не буде у нас ні флоту, ні пасажирських перевезень, ні вантажного флоту на Дніпрі та Південному Бузі. Цей закон не спрощує систему перевезень, а навпаки, збільшує навантаження на ті компанії, що прийшли на річки. Сьогодні настав той час, коли потрібно об’єднати свої зусилля і боротися за відродження судноплавства на українських річках.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають