9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

У Херсонської області триває будівництво перевантажувальних терміналів компанії «НІБУЛОН» (фото)

 • У с. Біленьке Запорізької області та в м. Гола Пристань Херсонської області продовжується будівництво перевантажувальних терміналів з відвантаження зерна на річковий транспорт, на який з нетерпінням чекають аграрії вказаних і сусідніх областей.

  Підсумовуючи виробничі наради, що відбулися на будівельних майданчиках наприкінці минулого тижня за участі керівництва компанії «НІБУЛОН», її фахівців та представників підрядних організацій, О. Вадатурський зазначив, що на філії «Голопристанська» набагато краща ситуація зі зведенням невиробничих будівель (адміністративно-лабораторного корпусу, трансформаторної підстанції, їдальні і т.д.), а на філії «Хортиця» зі зведенням виробничих об’єктів (автомобілерозвантажувача, робочої вежі, завантажувальних галерей). Загалом будівництво сучасних автоматизованих підприємств йде за графіком. До 1 червня мають бути завершені всі будівельні роботи, далі черга за пусконалагоджувальними роботами та благоустроєм території.

  Варто зазначити, що спеціалісти компанії вивчили історичні документи, з’ясувавши до якого рівня максимально під час повеней піднімалася вода у Дніпрі у районі села Біленького Запорізької області. Для уникнення таких можливих неприємних ситуацій, що можуть завдати шкоди підприємству, рівень будівельного майданчика було піднято на 3 м вище рівня води. У Голій Пристані такої небезпеки немає,  тому тут значно менший об’єм робіт із благоустрою території.

  Наразі на будівельному майданчику в Голій Пристані добігають кінця оздоблювальні роботи в трансформаторній підстанції, їдальні,  адміністративно-лабораторному копусі. В останньому, до речі, виконує роботи київська організація «НК БУД», яка співпрацює з нашою компанією вперше, але зуміла приємно вразити своїми темпами виконання робіт та їх якістю генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» О. Вадатурського. Невдовзі сюди завезуть меблі та необхідне для роботи обладнання.

  Все технологічне транспортне обладнання, металоконструкції ємностей для зберігання зерна вже доставлено на будівельні майданчики. Отож спеціалісти приступили до їх монтажу та установки.

  Повним ходом на філії «Голопристанська йде і будівництво внутрішніх бетонних під’їзних шляхів, які набагато надійніші, ніж асфальтовані. Загалом їх тут буде близько 15 тис. м2, що рівно близько 5 км автомобільного шляху, така ж площа шляхів і на будівельному майданчику в Біленькому.

  «У Біленькому зробимо  дорогу від термінала до центральної вулиці і допоможемо капітально відремонтувати дорогу в селі і зробити тротуари… Окрім того,  ми також плануємо привести у належний стан паркову зону, що знаходиться біля нашого підприємства і Дніпра. Це буде зона відпочинку і для прилеглих сіл», – відмітив Олексій Опанасович.

  Щодо доріг у Голій Пристані генеральний директор провідного аграрного підприємства  в Україні додав, що капітальний ремонт шляху буде проведено від термінала до об’їзної дороги в Голій Пристані, що йде на Скадовськ.

  Неабияким показником якості доріг, що будує біля своїх підприємств «НІБУЛОН», є те, що на них досить часто у вечірній час збираються мотоциклісти і автомобілісти та влаштовують перегони. Відео з такими швидкісними змаганнями та запрошення щодо участі в них активно поширюються мережею інтернет.

  Вигоду від новозбудованих НІБУЛОНівських перевантажувальних терміналів матимуть не тільки місцеві жителі (адже це нові робочі місця з гідною заробітною платою та соціально відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення), а й аграрії, які від скорочення плеча перевезень сільськогосподарської продукції, заощаджуватимуть як власні кошти, так і кількість необхідних для транспортування вирощеного зерна вантажівок.

  «Економія для сільгосптоваровиробників становитиме близько 300-400 грн, більше 10-15 доларів США на одній тонні, тож виробник, який раніше здавав зерно в Миколаїв чи Одесу, отримуватиме більше обігових коштів.  Це якраз те, заради чого ми будуємо ці підприємства. Це мінімізація знаходження автотранспорту на шляхах, зменшення кількості автомобілів кожного регіону в 3-4 р., і плеча перевезень.  Від цього виграють всі учасники зернового ринку і місцеві жителі», – підкреслив очільник «НІБУЛОНа».

  Щодо пасажирських перевезень, які на сьогодні активно обговорюються в інтернет-просторі, Олексій Опанасович запевнив, що він особисто і голова Херсонської ОДА А. Гордєєв роблять все можливе, аби якнайшвидше втілити регулярні перевезення річками у життя.

  «Ми знову на свої плечі маємо взяти все те, що було загублено за 25 років нашої незалежної країни. Сьогодні ніде не готові причали, під’їзди до них, люди в кінці кінців до цього не готові. І ми цю роботу зробимо, але потрібно трохи додаткового часу. Всі чекають, що ми приїдемо і будемо катати людей, але нам потрібно все це правильно організувати. Я сам особисто цим займаюсь, ми регулярно проводимо наради з нашими фахівцями. Тож просимо трохи набратися терпіння, ми протягом кількох тижнів організуємо це все на вищому рівні», – прокоментував О. Вадатурський.

  Він також відмітив голову міста Вознесенськ В. Д. Лукова, який особисто займався цією проблемою та зробив усе для того, щоб організувати перевезення пасажирів по Південному Бугу до Миколаєва. На превеликий жаль, в інших містах і селищах області ця робота не проводиться. На виготовлення причалу, який буде установлений на Кінбурнській  косі і яким всі користуватимуться, компанія витратила 6 млн грн. З червня миколаївцям буде доступний прямий маршрут на косу.

  На сьогодні у власності лідера вітчизняного зернового ринку три пасажирських судна. Однак компанія зараз проводить глибоку реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу у Миколаєві, де буде спеціальна технологічна лінія для будівництва сучасних суден різного класу, у тому числі пасажирських. Отож через декілька років пасажирські судна компанії ходитимуть не тільки внутрішніми водними шляхами, а й до Турції, Болгарії т. д.

  «Для нас це новий вид діяльності. Ми аграрії, суднобудівники, а тепер ми на свої плечі звалили ще й пасажирські перевезення, тобто знову замінили Міністерство інфраструктури України і ті структури, які мали у своєму розпорядженні пасажирські судна різного класу. Сьогодні весь цей флот знаходиться в офшорах, люди, що їх туди вивели, кинули Україну один на один з цими проблемами, а тепер комусь потрібно відроджувати все це. З нуля робити це все дуже важко», – прокоментував Олексій Опанасович та в черговий раз наголосив на недопустимості прийняття в існуючій редакції законопроекту «Про внутрішній водний транспорт» № 2475А, який передбачає впровадження нового річкового збору, що, у свою чергу, зробить неконкурентними водні перевезення:

  –   Якщо законопроект не переглянуть і не доопрацюють, то не буде у нас ні флоту, ні пасажирських перевезень, ні вантажного флоту на Дніпрі та Південному Бузі. Цей закон не спрощує систему перевезень, а навпаки, збільшує навантаження на ті компанії, що прийшли на річки. Сьогодні настав той час, коли потрібно об’єднати свої зусилля і боротися за відродження судноплавства на українських річках.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  На Черкащині виставили на аукціон горілчаний завод

  1 листопада Фонд держмайна планує продати державне підприємство "Укрспирт" на Черкащині. Стартова ціна – понад 49 мільйонів...

  На Запорізькій АЕС запустили риб для очищення ставків-охолоджувачів

  На Запорізькій АЕС провели традиційне зариблення ставка-охолоджувача. Фахівці гідротехнічного цеху випустили у водойму мальків риб-біомеліораторів, які сприятимуть...

  КБ “Луч” уточнили терміни завершення держвипробувань мобільного ПТРК “Бар’єр-С”

  На ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" повідомили про незначне зсування термінів завершення тестувань українського комплексу 543...

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському...