9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

У Дніпрі для фільтрації води почали використовувати очищувальний реагент амопол

 • У Дніпрі для фільтрації води почали використовувати особливий очищувальний реагент – амопол. Речовина здатна зменшити вміст хлороформу у питній воді до 20 разів. На тарифах це не позначиться.

  Два роки тому промислове тестування реагенту проводили на очисних спорудах Ломовської насосно-фільтрувальної станції у Дніпрі. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.

  Дослідження показали, що до застосування цієї речовини вміст хлороформу у питній воді майже втричі перевищував норму, встановлену згідно з новим законодавством. Дія реагенту зменшила цей показник фактично у 20 разів. До споживачів вода надходитиме без запаху і присмаку.

  Ми бачимо, що якість води за всіма показниками підвищилася на 20%, якщо порівнювати з аналізами за останні два роки. За деякими показниками якість зросла у кілька десятків разів. Зокрема, за вмістом хлору. Такого рівня якості води у місті ще не було. Про підвищення тарифу не йдеться. Усі ці технології були передбачені, – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.

  Амопол – неорганічна речовина у вигляді прозорих або білих кристалів, що не мають запаху. Цей сухий реагент вітчизняного виробництва, на відміну від аміачної води, в рази дешевше зберігати та застосовувати. Тонна речовини коштує 9 тис. грн. Нині запасів вистачає на 9 місяців. Амопол починають також активно використовувати й у інших містах України, не лише в Дніпрі.

  Крім цього, на Ломовській станції наразі проводять масштабну реконструкцію. Зокрема, замінюють фільтри, що пропрацювали тут понад три десятиліття. До кінця року на станції також оновлять низку інших елементів, зокрема, дренажну систему, фільтрувальні матеріали й насосне обладнання. Усі прилади поступово замінюватимуть на енергоощадні. Крім цього, нещодавно на станції запрацювала котельня на біопаливі.

  Реконструкція чекає і на Кайдацьку станцію – там уже замовили проект. Загалом, за завданням мера Дніпра Бориса Філатова, до 2019 року у відповідність до європейських норм якості приведуть усі станції забору води, яку отримують містяни.

  Ми розробили й проект заміни основних мереж і магістралей в усьому місті. Це програма до 2027 року. Хочемо відмовитися від чавунних, залізобетонних і металевих трубопроводів, – додав заступник мера Бориса Філатова.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10...

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто «Новатор». На базі українського бронеавтомобіля...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Зараз читають

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка...

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10...