9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

У Бердянську збудували перші об’єкти пункту базування Морської охорони (фото)

У Бердянську порту готові перші об’єкти пункту базування Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Регіональне управління Морської охорони Держприкордонслужби України повідомляє, що в рамках робочої поїздки на схід України Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін відвідала будівництво пункту базування для дивізіону та відділу спеціальних дій Морської охорони в Бердянську.

Зазначається, що цей об’єкт створюється за стандартами Берегових охорон провідних країн світу в рамках реалізації міжнародного проєкту розбудови потенціалу морської прикордонної безпеки.

“Метою проєкту є підтримка розвитку інфраструктури та потенціалу Морської охорони Державної прикордонної служби під егідою Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів, Бюро Держдепартаменту США у справах міжнародної безпеки і нерозповсюдження, Державного департаменту США”, – йдеться у повідомленні.

Практичною реалізацією проєкту передбачається будівництво та облаштування в Бердянську і в Маріуполі місць розташування та несення служби підрозділів Морської охорони – дивізіону катерів та відділів спеціальних дій.

blank
Перші об’єкти пункту базування Морської охорони у Бердянську. Фото: ДПСУ

Варто зазначити, що Росія продовжує системне нарощування своєї присутності в Азовському морі. Окрім того, з її боку відбуваються регулярні провокації щодо цивільних суден, та корабельно-катерного складу Морської охорони та ВМС ЗСУ.

“Скажу відверто: обмежуючи морську діяльність в українських водах, Росія знову намагається підірвати суверенітет і територіальну цілісність України, в даному випадку на морі. Так само відверто скажу і про нашу відповідь: Сполучені Штати непохитно стоять на боці України, у підтримці ваших зусиль протидіяти агресії Росії”, – відзначила Крістіна Квін.

Кошторисна вартість проєкту будівництва складає 4 млн дол. США. Роботи мають бути завершені до 31 липня цього року.

blank
Перші об’єкти пункту базування Морської охорони у Бердянську. Фото: ДПСУ

“Саме тому ми облаштовуємо військові містечка нового зразку за сучасними стандартами. Це забезпечить компактне і доцільне розташування підрозділу та зручний пункт базування корабельно-катерного складу, завдяки чому стане можливим максимально оперативний вихід чергового підрозділу в море для виконання службових завдань”, – зауважив Начальник Регіонального управління Морської охорони Олег Костур.

Завдяки реалізації цього проєкту Державна прикордонна служба України збільшить можливості реагування на зміни обстановки на морі, активізує модернізацію системи технічної підтримки Морської охорони.

blank
Перші об’єкти пункту базування Морської охорони у Бердянську. Фото: ДПСУ

Всі ці чинники позитивно вплинуть в цілому на потенціал України в охороні державного кордону на морі та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають