9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Турецькі інвестори готові вкласти $200 мільйонів в розбудову хмельницького аеропорту

У Хмельницькій обласній державній адміністрації відбулася зустріч з потенційними інвесторами відновлення аеропорту в обласному центрі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Відновлення функціонування КП “Аеропорт Хмельницький” – один із пріоритетних напрямків роботи влади області та міста, адже він є важливим фактором у розвитку транспортної інфраструктури Хмельницької області.

Саме тому 14 вересня глава облдержадміністрації Сергій Гамалій провів зустріч з керівниками турецьких компаній YILDIZLAR INSAAT VE TICARET A.S., ENEZ INSAAT SANAYI VE TICARET A.S.

На початку зустрічі Сергій Гамалій надав присутнім інформацію про діяльність Хмельницького аеропорту і його стан на сьогодні. Чиновник підкреслив, що влада відкрита для співпраці з інвесторами та готова розглядати всі пропозиції, які дозволять реалізувати кінцеву мету: повноцінне відновлення роботи аеропорту, на яке, за оцінками експертів, необхідно залучити близько 2 мільярдів гривень.

Своєю чергою керівники іноземних компаній розповіли про свій досвід в цій сфері. Так, за словами турецьких гостей, за три роки компаніями реалізували два великих будівельних проєкти в Туреччині: військовий аеропорт за стандартами НАТО в місті Іспарта та аеропорт в місті Даламан. Також в активі чимало спільних успішних інфраструктурних проєктів, які реалізовані в країнах Азії та Африки.

У Хмельницькій області представники турецьких компаній висловили бажання інвестувати кошти в розвиток нового великого термінала, щоб аеропорт міг займатися як вантажними, так і пасажирськими перевезеннями. Зараз іноземці готові інвестувати близько $200 млн.

Заступник голови ОДА Сергій Ткачук звернув увагу учасників зустрічі на можливі механізми залучення іноземних інвестицій, адже може розглядатися фінансування під місцеві або державні гарантії або на умовах державно-приватного партнерства.

Учасники зустрічі домовилися виконати більш детальні розрахунки за обсягами можливих інвестицій і механізмів їх залучення і вже через кілька місяців більш предметно розглянути умови співпраці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають