9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Три області Західної України хочуть з’єднати дорогою “Мале карпатське кільце”

Львівська облдержадміністрація за участю Івано-Франківської та Закарпатської ОДА завершує розробку проєкту “Малого карпатського кільця”, що передбачає будівництво дорожнього кільця протяжністю 100 км для об’єднання трьох областей і гірськолижних курортів, розташованих на їх території.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Ми попередньо опрацювали план, в тому числі з главами Івано-Франківської та Закарпатської ОДА, вони підтримують створення так званого” Малого карпатського кільця”, – повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський під час Міжнародного економічного форуму у Львові.

За попередніми підрахунками, довжина “Малого карпатського кільця” складе 100 км. На деяких ділянках дорога вже існує, на інших — буде побудована з нуля.

“Від цього кола будуть виходити так звані “промені” в сторону Івано-Франківської області, Закарпаття та Львівщини в напрямку кордонів. Частина документації вже розробляється, частину готовий профінансувати бізнес, щоб прискорити процес”, – розповів агентству Інтерфакс-Україна Лозинський.

За його словами, попередня вартість проєкту – 1 млрд грн, які Львівська ОДА має намір запропонувати Кабміну виділити з 2 млрд грн, передбачених програмою розвитку Карпатського регіону на 2020 рік.

“Наприклад, зараз відстань між Славським і селом Пилипець — близько 100 км і понад три години їзди. Якщо ми зробимо це коло, “прорубавши” деякі дороги, навіть “великою ціною”, час поїздки складе всього 30 хвилин”, – повідомив співрозмовник інформагентства.

Як уточнив агентству Лозинський, в планах — до літа 2020 роки мати готову документацію. При оптимістичному сценарії реалізувати проєкт розраховують за три роки.

“У наших планах — отримати влітку-2020 року готову документацію саме по кільцю. Першим фінансовим ресурсом для цього ми бачимо Карпатську програму, яку адмініструє Мінрегіон. Однозначно має бути співфінансування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), місцевих громад обласного значення. Якщо швидко рухатися, то за три роки, думаємо, всі роботи можна завершити”, – додав чиновник.

За його інформацією, серед компаній, зацікавлених взяти участь у проєкті, — ТОВ “ОККО-рітейл”, яка планує будівництво гірськолижного курорту в ОТГ Славське.

“У тому числі, ведуться переговори з нею. Компанії, які працюють на території Івано-Франківської та Закарпатської областей, зараз обробляють пропозиції й, думаю, через два тижні також дадуть нам відповідь, після чого ми зможемо вже офіційно представити їх”, – сказав Лозинський.

За його словами, Львівська ОДА має намір за місяць створити дорожню карту для всіх учасників проєкту: визначити замовника будівництва, балансоутримувача дороги та хто саме буде її обслуговувати.

“Загальне розуміння є, але ми хочемо всіх посадити за один стіл, щоб намалювати всім терміни та завдання, за якими потрібно рухатися”, – резюмував Лозинський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають