9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Три області Західної України хочуть з’єднати дорогою “Мале карпатське кільце”

 • Львівська облдержадміністрація за участю Івано-Франківської та Закарпатської ОДА завершує розробку проєкту “Малого карпатського кільця”, що передбачає будівництво дорожнього кільця протяжністю 100 км для об’єднання трьох областей і гірськолижних курортів, розташованих на їх території.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Ми попередньо опрацювали план, в тому числі з главами Івано-Франківської та Закарпатської ОДА, вони підтримують створення так званого” Малого карпатського кільця”, – повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський під час Міжнародного економічного форуму у Львові.

  За попередніми підрахунками, довжина “Малого карпатського кільця” складе 100 км. На деяких ділянках дорога вже існує, на інших — буде побудована з нуля.

  “Від цього кола будуть виходити так звані “промені” в сторону Івано-Франківської області, Закарпаття та Львівщини в напрямку кордонів. Частина документації вже розробляється, частину готовий профінансувати бізнес, щоб прискорити процес”, – розповів агентству Інтерфакс-Україна Лозинський.

  За його словами, попередня вартість проєкту – 1 млрд грн, які Львівська ОДА має намір запропонувати Кабміну виділити з 2 млрд грн, передбачених програмою розвитку Карпатського регіону на 2020 рік.

  “Наприклад, зараз відстань між Славським і селом Пилипець — близько 100 км і понад три години їзди. Якщо ми зробимо це коло, “прорубавши” деякі дороги, навіть “великою ціною”, час поїздки складе всього 30 хвилин”, – повідомив співрозмовник інформагентства.

  Як уточнив агентству Лозинський, в планах — до літа 2020 роки мати готову документацію. При оптимістичному сценарії реалізувати проєкт розраховують за три роки.

  “У наших планах — отримати влітку-2020 року готову документацію саме по кільцю. Першим фінансовим ресурсом для цього ми бачимо Карпатську програму, яку адмініструє Мінрегіон. Однозначно має бути співфінансування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), місцевих громад обласного значення. Якщо швидко рухатися, то за три роки, думаємо, всі роботи можна завершити”, – додав чиновник.

  За його інформацією, серед компаній, зацікавлених взяти участь у проєкті, — ТОВ “ОККО-рітейл”, яка планує будівництво гірськолижного курорту в ОТГ Славське.

  “У тому числі, ведуться переговори з нею. Компанії, які працюють на території Івано-Франківської та Закарпатської областей, зараз обробляють пропозиції й, думаю, через два тижні також дадуть нам відповідь, після чого ми зможемо вже офіційно представити їх”, – сказав Лозинський.

  За його словами, Львівська ОДА має намір за місяць створити дорожню карту для всіх учасників проєкту: визначити замовника будівництва, балансоутримувача дороги та хто саме буде її обслуговувати.

  “Загальне розуміння є, але ми хочемо всіх посадити за один стіл, щоб намалювати всім терміни та завдання, за якими потрібно рухатися”, – резюмував Лозинський.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів -...

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром",...

  “Укроборонпром” співпрацюватиме з канадцями для створення в Україні патронного заводу

  Канадська комерційна корпорація та державний концерт "Укроборонпром" підписали угоду про сприяння економічному співробітництву у критично важливому стратегічному секторі оборони...

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний...