9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Суми отримають кредит європейського банку на розвиток громадського транспорту

Обласний центр Суми візьме участь у проєкті “Міський громадський транспорт України”. Проєкт реалізується спільно з Європейським Інвестиційним Банком (ЄІБ), Міністерством інфраструктури України та місцевою владою. Відповідно до проєкту місто закупить 19 нових тролейбусів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури.

Суми стануть вже третім містом України, яке отримає кошти на придбання громадського транспорту в рамках реалізації проєкту “Міський громадський транспорт України”. Першим містом, яке отримало кошти в рамках проєкту, став Луцьк – 4,36 мільйона євро на придбання 29 тролейбусів. Також ЄІБ вже надав Харкову 10 млн євро для придбання нових тролейбусів.

“Наземний транспорт має працювати на людей і для людей, як це відбувається у більшості розвинених країн Європи та світу. Замість того, щоб десятки років перебудовувати мости, тунелі, шукати купу інвестицій, можна вкласти кошти в оновлення рухомого складу, щоб мати зручні трамваї, автобуси, електрички та за їх допомогою розвантажувати автошляхи. Саме тому разом з ЄІБ та проактивною місцевою владою ми реалізуємо наш спільний проєкт – “Міський громадський транспорт України. По Луцьку та Харкову вже підписані перші договори, до кінця цього місяця очікуємо також підписання договору в Сумах”, – розповіли у міністерстві.

Участь у проєкті беруть й інші міста України – Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль та Чернігів. Всього на реалізацію проєкту буде спрямовано близько 400 млн євро, з яких 200 млн євро – кредитні кошти ЄІБ. Станом на сьогодні європейський банк вже погодив виділення фінансування 13-ти із зазначених підпроєктів на загальну суму 176,2 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають