9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Столична станція метро перетворилась в арт-простір (фото)

З початку жовтня у Києві на станції метрополітену “Осокорки” почали реалізацію проекту “More than Us”, який втілювали бразилець Аполло Торрес і бельгієць Меттью Доун. Робота вміщає елементи, створені 8 художниками. Проект реалізовувався за підтримки Міністерства інформаційної політики.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Geo Leros.

Отож, станція метро “Осокорки” 8 муралів, 8 художників, 8 історій про Україну.

1. Художник – Kraser, Іспанія. «mother land»: в своїй роботі художник використовує тварин з Червоної книги України, а також рослини, флору та фауну. Зліва – ведмідь, представник Західної України, з інтегрованою Львівською ратушею. Справа – корсак, представник східної частини України, з інтегрованим Донецьким аеропортом. Між двома тваринами – світлофор у вигляді герба України, який показує напрямок територій нашої країни.

blank
Мурал «mother land» на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

2. Художник – Spear (Бельгія)
«Знання – це скарб»: на фото зображений вчитель школи м. Гадяч, герой АТО Володимир Донос. В 2014 році батальйон Володимира потрапив під ворожий обстріл поблизу м. Іловайськ. Донос отримав тяжке поранення ноги і пролежав у лісі 5 днів серед тіл його однополчан. Знання, які він отримав з книжок протягом свого життя та любов до своєї сім’ї і родини допомогли йому вижити. Через 5 днів його знайшли двоє місцевих і відвезли до Донецької лікарні, де йому ампутували ногу, і він потрапив в полон. 18-го вересня його звільнили з полону. Сьогодні В. Донос знову працює шкільним вчителем у своєму рідному місті Гадяч Полтавської області.

blank
Мурал «Знання – це скарб» на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

3. Художник – Jasm.one aka Issam Rezgui (Швейцарія)
«UNITED»: основою муралу стала фотографія актора і культурного діяча Богдана Ступки. Зліва зображені Карпатські гори, справа – донецький терикон, напис позаду портрету «United» символізує, що культура об’єднує нас усіх.

blank
Мурал «UNITED» на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

4. Художник – BKFoxx, Нью Йорк, США.
«unfinished», дівчина з вітражного скла, яка збирає себе по шматочках; робота зроблена в кольорах прапора України й уособлює шлях України до самоідентичності.

blank
Мурал «unfinished» на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

5. Художник Matthew Down (Бельгія)
“Авдіївка” художник взяв за основу справжнє фото Авдіївки, міста, яке зазнало руйнації внаслідок бойових дійна Сході країни, і захотів нанести малюнок дитячою рукою так, ніби дитина знайшла старе фото десь в шафі або в коробці, перемалював його, як ідеальне майбутнє, іншу реальність, ніби переосмисливши, як насправді могло б бути, кажучи тим самим, що, врешті, майбутнім поколінням доведеться прибирати наслідки скоєного дорослими.

blank
Мурал “Авдіївка” на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

6. Художник Мата Руда, Сан-Хосе, Коста-Рика. 
“Автономія” – це назва муралу на станції метро “Осокорки”, присвяченому кримським татарам, їхньому тяжкому минулому, їхній нинішній боротьбі і залізній волі, яку вони попри все це виявляють. На картині зображена молода сучасна кримськотатарська жінка в традиційному одязі, яка символізує минуле, депортацію, окупацію та діаспору, і яка дивиться на силует карти Криму, яка з’являється під нею в букеті квітучих квітів. Золоті кримські тюльпани в букеті та фон синього неба за нею є кольорами золотої тамги на синьому прапорі кримських татар. Масштабне представництво корінних народів України в українській столиці не лише надихає, про міцний дух татар треба розповідати, щоб усі почули, і показувати, щоб усі побачили.

blank
Мурал “Автономія” на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

7. Художник Аполло Торес, Сан-Паулу, Бразилія
«Універсальна мова». Робота є вшануванням музики як універсальної мови, якою люди можуть домовитися і працювати разом задля створення гарного досвіду. Музика та спеціальні імпровізовані вистави – це все про момент, про усвідомлення того, що відбудеться далі, а також про те, щоб почати діяти зараз. На фоні згадуються деякі будівлі та місця, зруйновані війною, такі як Всесвітній торговий центр, Хіросіма, а також деякі будівлі, натхненні архітектурою України, зроблені на основі власно зроблених фотографій.
Що стосується нещодавніх конфліктів в Україні, зокрема протестів на Майдані, я зобразив фортепіано, яке стояло перед поліцейським кордоном 20 лютого 2014 року.Я також включив деяких музикантів африканського походження, тому що це посідає значне місце у моєму життя, у моїй культурі. Бразилія була країною, яка привезла з Африки найбільше рабів і останньою скасувала рабство. Крім того, африканські американці є творцями джазу, який з роками став справжнім явищем світової музики, включає елементи всіх наявних стилів, вільний від забобонів, бар’єрів, істинним бажанням для створення чогось нового і значущого. На мій погляд, вони стали найкращим прикладом того, чого ми можемо досягти як люди, коли залишаємо наші розбіжності і працюємо разом заради спільної мети.

blank
Мурал «Універсальна мова» на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

8. Художник Олександр Брітцев – Україна
“Самоткана” Самоткана – мається на увазі сама Україна. Люди, які в різні часи вплітали свої долі в історію.Мотки є символами долі. У сюжеті представлена молода дівчина, яка плете килим. Силует всередині килиму має контури карти України.

blank
Мурал “Самоткана” на станції метро Осокорки. Фото: Geo Leros

Роботи між собою поєднав художник MDOT (Ukraine/USA).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають