9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Станції метро в Україні стануть більш доступними для людей з інвалідністю

При новому будівництві та реконструкції станцій метрополітену вимагатимуть застосування засобів доступності для людей з інвалідністю

Проектом нових будівельних норм (ДБН) передбачено обов’язкове проектування дверей на входах/виходах із метрополітену для зручності проходу людей з інвалідністю, обов’язкове облаштування контрасних або світлових обмежувальних смуг із тактильної плитки, встановлення механічних підйомників чи ліфтів, зручних спусків на сходах та підвуличних підземних переходах на виході з вестибюля на поверхню тротуару із  нормованим уклоном. Крім того новими нормами передбачено можливість розташування туалетів, у тому числі, для людей з інвалідністю, ззовні або всередині нових та реконструйованих станцій метрополітену.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку.

На жаль, більшість громадських об’єктів та транспорту в Україні досі залишаються недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Станції метрополітену не є виключенням. Люди змушені залишатися вдома чи користуватися послугами таксі, щоб не долати незручні пандуси та інші перешкоди у метро. Ми прагнемо до створення реального безбар’єрного середовища в Україні, яке буде комфортним, зручним і безпечним для кожного. Тому під час оновлення державних будівельних норм щодо метрополітенів плануємо передбачити низку обов’язкових заходів для забезпечення безбар’єрності», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Проект оновленого ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення”  розроблений ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну діючого ДБН 2010 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають