9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Вересня, 2021

Шведські порти зацікавились проєктом з’єднання інтермодальним коридором Чорного і Балтійського моря

 • Шведські порти Евле і Норрчепінг зацікавлені в тому, щоб стати кінцевою точкою маршруту, який з’єднає Чорне і Балтійське моря.

  Про це йшлося в ході вебінару “Створення нового коридору між Балтійським і Чорним морями”, організованого 11 лютого адміністрацією польського порту Гданськ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  За словами Славоміра Міхалевськи, віцепрезидента з фінансів порту Гданськ, в останні роки порт демонструє безперервне зростання. Він знаходиться в четвірці найбільших портів Балтики і є другим за обсягом перевалки контейнерів на Балтійському морі. Торік Гданський порт обробив 48 млн тонн вантажів, а на наступні роки підняв планку до 60 млн тонн.

  Міхалевськи зазначив, що трафік між Польщею та Україною значно виріс в період з 2018 по 2020 рік. Тому Гданськ збільшив інвестиції в модернізацію залізничної системи, побудувавши 80 км нових колій і модернізувавши 3 вантажні станції.

  Те ж саме стосується всієї польської залізничної системи та прикордонних переходів Медика і Дорогуськ, які готові до збільшення пропускної здатності. В цілому, зазначив Міхалевськи, “доступ до порту вже готовий, ми просто чекаємо, що наші українські колеги вживуть заходів”.

  Також на вебінарі були присутні представники двох шведських портів – Евле і Норрчепінг. Вони підтримали ідею потенційного з’єднання Чорне море – Балтика і продовження цього коридору далі в Скандинавські країни. Більш того, вони висловили бажання приєднатися до коридору і заявили, що Евле і Норрчепінг можуть стати кінцевими пунктами в ньому, оскільки можуть запропонувати багато як з точки зору експорту, так і імпорту.

  Висхідний інтерес до з’єднання чорноморських і балтійських портів підкріплюється і збільшується роллю Туреччини як великого хаба в східному Середземномор’ї, а також наявністю з’єднань, що активно використовуються між турецькими і українськими портами.

  Стримуючим фактором, на думку деяких учасників вебінару, є залізничне сполучення між портами України та Польщі.

  Зі свого боку “Укрзалізниця” вже повідомляла про участь в проєкті – зокрема про плани з розвитку інтермодального маршруту Туреччина – Україна – Польща.

  “24 грудня 2020 року сервісний центр залізничного транспорту “Ліски” підписав меморандум про співпрацю з “Укрферрі” і FerriPlus з розвитку мультимодального маршруту Туреччина – Україна – Польща. Меморандум відкритий для підписання будь-якою компанією, яка бажає брати участь в розробці та експлуатації маршруту”, – повідомив тоді виконавчий директор філії “ЦТС “Ліски” АТ УЗ Едвін Берзіньш.

  Також УЗ внесла свої пропозиції щодо розвитку нового транспортного коридору між Балтійським і Чорним морями, завдяки якому буде збільшений вантажопотік між Польщею, Швецією, Туреччиною та Україною.

  “Ми запропонували точний прорахований маршрут (Туреччина – Україна – Польща) разом з партнерами по даному проєкту”, – повідомив Берзіньш.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський авіазавод виплатив зарплату за серпень шляхом реалізації єгипетського контракту

  На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві виплатили зарплату за серпень 2021 та намагаються розв'язати проблему стажу працівників.

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі та 1 буксир) на шлюзах...

  Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

  Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів,...

  Перші ракетні катери для українського флоту побудують у Шотландії

  Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.Про...

  Приватизацією заводу “Більшовик” зацікавились великі забудовники

  Аукціон із продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» призначено на кінець жовтня.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Главком.

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі Хильчиці Львівської області новий завод...

  У Київській області відкрили новозбудовану Академію спорту

  У Бучі Київської області відкрилася сучасна Академія спорту, споруджена за програмою «Велике будівництво». Про це повідомляє пресслужба Київської обласної...

  Компанія Onur перемогла у тендері на будівництво аеродрому в Дніпрі

  Новим підрядником будівництва аеродрому в аеропорту Дніпра обрана компанія Onur.Про це свідчить інформація в системі публічних торгів Prozorro,...

  Зараз читають

  Плавучий кран “Захарій” пройшов ремонт у Херсоні

  Плавучий кран Lifting Chart LK-800 (відомий також як "Захарій"), який є найбільшим в Європі плавкраном в класі...

  Харківський авіазавод виплатив зарплату за серпень шляхом реалізації єгипетського контракту

  На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві виплатили зарплату за серпень 2021 та намагаються розв'язати проблему стажу працівників.

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як...

  У селищі Дніпровське відкрили реконструйований стадіон

  У селищі Дніпровське Кам'янського району на Дніпропетровщині відбулося відкриття оновленого стадіону. Передає Національний Промисловий Портал з...