9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

Шведські порти зацікавились проєктом з’єднання інтермодальним коридором Чорного і Балтійського моря

 • Шведські порти Евле і Норрчепінг зацікавлені в тому, щоб стати кінцевою точкою маршруту, який з’єднає Чорне і Балтійське моря.

  Про це йшлося в ході вебінару “Створення нового коридору між Балтійським і Чорним морями”, організованого 11 лютого адміністрацією польського порту Гданськ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  За словами Славоміра Міхалевськи, віцепрезидента з фінансів порту Гданськ, в останні роки порт демонструє безперервне зростання. Він знаходиться в четвірці найбільших портів Балтики і є другим за обсягом перевалки контейнерів на Балтійському морі. Торік Гданський порт обробив 48 млн тонн вантажів, а на наступні роки підняв планку до 60 млн тонн.

  Міхалевськи зазначив, що трафік між Польщею та Україною значно виріс в період з 2018 по 2020 рік. Тому Гданськ збільшив інвестиції в модернізацію залізничної системи, побудувавши 80 км нових колій і модернізувавши 3 вантажні станції.

  Те ж саме стосується всієї польської залізничної системи та прикордонних переходів Медика і Дорогуськ, які готові до збільшення пропускної здатності. В цілому, зазначив Міхалевськи, “доступ до порту вже готовий, ми просто чекаємо, що наші українські колеги вживуть заходів”.

  Також на вебінарі були присутні представники двох шведських портів – Евле і Норрчепінг. Вони підтримали ідею потенційного з’єднання Чорне море – Балтика і продовження цього коридору далі в Скандинавські країни. Більш того, вони висловили бажання приєднатися до коридору і заявили, що Евле і Норрчепінг можуть стати кінцевими пунктами в ньому, оскільки можуть запропонувати багато як з точки зору експорту, так і імпорту.

  Висхідний інтерес до з’єднання чорноморських і балтійських портів підкріплюється і збільшується роллю Туреччини як великого хаба в східному Середземномор’ї, а також наявністю з’єднань, що активно використовуються між турецькими і українськими портами.

  Стримуючим фактором, на думку деяких учасників вебінару, є залізничне сполучення між портами України та Польщі.

  Зі свого боку “Укрзалізниця” вже повідомляла про участь в проєкті – зокрема про плани з розвитку інтермодального маршруту Туреччина – Україна – Польща.

  “24 грудня 2020 року сервісний центр залізничного транспорту “Ліски” підписав меморандум про співпрацю з “Укрферрі” і FerriPlus з розвитку мультимодального маршруту Туреччина – Україна – Польща. Меморандум відкритий для підписання будь-якою компанією, яка бажає брати участь в розробці та експлуатації маршруту”, – повідомив тоді виконавчий директор філії “ЦТС “Ліски” АТ УЗ Едвін Берзіньш.

  Також УЗ внесла свої пропозиції щодо розвитку нового транспортного коридору між Балтійським і Чорним морями, завдяки якому буде збільшений вантажопотік між Польщею, Швецією, Туреччиною та Україною.

  “Ми запропонували точний прорахований маршрут (Туреччина – Україна – Польща) разом з партнерами по даному проєкту”, – повідомив Берзіньш.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  У Вінниці запустили новий туристичний автобусний маршрут (фото)

  У Вінниці почне курсувати двоповерховий туристичний автобус з відкритим майданчиком на даху.Про це...

  Прибутки ДП «Антонов» за рік зросли на 45%

  Чистий дохід ДП «Антонов» у 2020 році зріс на 25%, а прибуток – на 45%.

  За місяць завершаться випробування вітчизняних вертолітних лопатей

  На сьогодні на АТ «Мотор Січ» тривають державні льотні випробування українських композитних лопатей для гелікоптерів Мі-8 та...

  Корпорація “Богдан” потіснила багаторічного монополіста Škoda та вийшла на чеський ринок міського транспорту

  Корпорація "Богдан" в консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість тролейбусів з автономним ходом для...