9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Школи Запорізької області отримали п’ять нових шкільних автобусів вітчизняного виробництва

Чергова партія шкільних автобусів придбана для Михайлівського, Пологівського та Приазовського районів області на умовах співфінасування за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету та коштів місцевих бюджетів.

Протягом останніх двох років у Запорізькій області за рахунок різних джерел фінансування парк шкільних автобусів поповнюється в середньому на півтора десятка одиниць. Пповідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької ОДА.

Як повідомив Костянтин Бриль, у 2016 році на умовах співфінансування були придбані автобуси на загальну суму 23,7 млн. грн.

Минулого року облдержадміністрацією було придбано 18 шкільних автобусів. У 2017 році в Запорізькій області  придбано ще 17 автобусів. Сьогодні ми вручаємо ключі від п’яти  з них. Ще 12 транспортних засобів закупили наші об’єднані територіальні громади. Хочу наголосити, що формула 70/30 є дуже зручною та вигідною для наших територій. Та найголовніше – ці автобуси зручні для наших дітлахів. У наступному році ми плануємо продовжити цю практику. Аби в кожній опорній школі був свій автобус, нам потрібно придбати ще 45 машин. Хочу наголосити, що це яскравий приклад розвитку наших територій, що став можливим завдяки реформі децентралізації. Нині громади купують швидкі, шкільні автобуси та комунальну техніку. А з появою генпланів ОТГ перейдуть до більш масштабних та конструктивних проектів, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За даними Департаменту освіти і науки ОДА, наразі всі 20 сільських районів області мають шкільні автобуси. Більше того, в результаті децентралізації влади  об’єднані територіальні громади також отримали змогу для їх придбання. На сьогодні 100% учнів та педагогів у сільській місцевості підвозяться до місця навчання і додому 230 транспортними засобами, з яких 198 – шкільні автобуси.

У 2017 році обласною державною адміністрацією придбано п’ять шкільних автобусів для районів на умовах співфінансування на загальну суму 8 млн. 244 тис. грн., які й були сьогодні передані районам. Ще 12 придбали ОТГ.

Таким чином, у 2017 році за рахунок різних джерел фінансування до кінця року буде закуплено 17 шкільних автобусів для перевезення дітей, які проживають у сільській місцевості.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають