9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 3 Липня, 2022

Румунія та Україна домовилися про будівництво швидкісної автотраси через Східні Карпати

Голови Львівської і Чернівецької обласних рад Олександр Ганущин та Іван Мунтян і керівництво румунського повіту Сучава домовилися про початок практичної реалізації проекту з будівництва швидкісного транспортного коридору через Східні Карпати, який з’єднає Балтійське море з Чорним.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Zaxid.net.

Про це повідомив голова повітової ради Сучави Георге Флутур.

«У нас відбулася робоча зустріч з делегацією з України, у складі якої були голови обласних рад Чернівців і Львова. Обговорили питання транскордонної співпраці, головне з яких – продовження роботи на рівні робочих груп з метою подальшої практичної реалізації проекту з будівництва швидкісної автотранспортної магістралі через Східні Карпати (Львів-Чернівці-Сірет-Сучава-Пашкань-Бакеу-Фокшань-Бухарест), яка з’єднає Балтійське море з Чорним», – наголосив Флутур.

За його словами, найближчим часом сторони обговорять фінансові можливості, зазначивши, що вони планують звернутися із спільним листом до європейських інститутів для надання фінансової допомоги при будівництві магістралі.

Голова повітової адміністрації звернув особливу увагу на те, що під час зустрічі було досягнуто також домовленості про реалізацію інших важливих для України й Румунії транскордонних інфраструктурних проектів.

Голова Чернівецької облради Іван Мунтян за підсумками зустрічі повідомив, що на ній також були присутні керівники низки районів та об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, проте наприкінці березня зустріч щодо цього відбудеться «у ширшому форматі». Він розповів, що відповідний проект готується в рамках спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020».

Голова Чернівецької облради наголосив, що підписання відповідних угод про співпрацю відкриють дорогу до європейських грантових коштів для розвитку місцевої інфраструктури українських Карпат.

«Адже саме такі європейські проекти можуть стати альтернативним джерелом фінансового ресурсу для вирішення багатьох давно назрілих проблем, на які постійно бракує коштів державного та місцевих бюджетів», – наголосив він.

З його слів, Сучавський повіт планує отримати 270 мільйонів євро для проведення реконструкції інженерних мереж та комунікацій впродовж наступних чотирьох років.

 

АвторZaxid.net.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають