9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Розбудова інфраструктури: Як проходить будівництво Подільсько-Воскресенського мосту у Києві (фоторепортаж)

На початку травня, у мережі інтернет, блогер tov_tob (Олег Тоцький) опублікував великий фотозвіт, що присвячений будівельним роботам на Подольсько-Воскресенському мостовому переході у Києві.

На фотографіях можна побачити всю трасу Подільського мостового переходу від Русанівських садів до Рибальського півострова, зображені усі далекі кути і ті місця, які неможливо побачити з загальнодоступних точок.

1.Починаємо обхід з боку Русанівських садів. Після того, як зійшов сніг, тут стало набагато краще видно масштаби знесених ділянок. У багатьох місцях по трасі моста простежуються порожні поля або зарості бур’яну від попередніх зносів.
blank2. Нечисленні будинки мають самий різний вигляд: від житлового до 100% знщених. Нових зносів після зими не відбувалося.
blank3. В кінці 25-тої лінії височіє бурова установка.
blank4. При найближчому розгляді виявилось, що бурова перекочувала на східний берег озера. Тобто туди, де повинен знаходитися берегової устій естакади і де мостовий перехід опуститься на насип, по якому він надалі пройде по Садам.

blank5. Поруч нещодавно була розчищена територія для проведення робіт.
blank6. В сторону протилежного берега відсипаний грунт; мабуть, для установки паль під останню 25-ту опору.
blank7. Подивимося на майданчик зверху з боку побудованого моста. На передньому плані опора №21, яка зараз практично завершена. Далі йде збір опалубки для 22-ї опори, ще далі (там, де колупається екскаватор) готується фундамент під 23-тю. Бурова, яку ми спостерігали на попередніх фото, ховається за краном. Капітальний будиночок на березі поки стоїть на своєму місці, але будівництво все більше і більше оточує його з усіх боків.
blank8. Ці фото були зроблені ще в кінці квітня, зараз опалубка для 22-й опори зібрана вже повністю.
blank9. Тепер давайте піднімемося на міст і подивимося, які зміни відбулися нагорі.
blank10. У минулому році були проведені масштабні роботи з укладання гідроізоляції на плити автопроїзду. І, як бачите, паралельно йде установка бордюрів та інших важливих дрібниць.
blank11. Червоне покриття – це елімінатор (ні, не “ілюмінатор”, а “Елімінатори”). Це спеціальне гідроізоляційне покриття, на яке буде в подальшому укладатися гусасфальт (литий асфальт). Такий асфальт набагато краще екплуатується на мостах і його можна спостерігати, наприклад, на Дарницькому мосту.
blank12. У кутах та інших нестандартних місцях елімінатор наноситься вручну.
blank13. На мосту через Десенку на тротуарних консолях вже покладений гусасфальт.
blank14. А також з’явилося безліч дорожніх огороджень, установка яких активно триває по всій трасі до Дніпра.
blank15.
blank16.
blank17. Рухаємося далі над Трухановим островом. На мосту можна помітити підготовлені до монтажу труби системи водовідведення. Їх змонтують під дорожнім полотном і перш ніж потрапити до зовнішнього світу, вода, що стікає з дороги буде проходити водоочистку.
blank18. Асфальт на верхній частині естакади на Трухановому острові був покладений ще кілька років тому.
blank19. На низжній частини в минулому році був укладений елімінатор.
blank20.
blank21. На рівні метрояруса якихось особливих змін немає. Втім, вони тут поки і не передбачалися.
blank22. Наближаємося до арочного мосту через Дніпро.
blank23. На підходах до Дніпра на проммайданчику можна спостерігати численні зв’язки, якими будуть об’єднані обидві арки.
blank24. Їх тут не просто багато, а дуже багато.
blank25. Щоб краще зрозуміти, для чого ці численні труби, подивіться на цей макет і гратчасту конструкцію між арками:
blank26. Весь останній рік зв’язки ударно готували до подальшої зварювання і монтажу, сподіваюся зовсім скоро ми побачимо їх на висоті між арками.
blank27. Поруч зі зв’язками можна розглянути приготований верстат, на якому буде відбуватися зварювання окремих елементів в єдине ціле.
blank28. Заглянемо тепер на арочний міст.
blank29. Багато з вас давно чекають замикання арки, підвішування моста на ванти і демонтажу тимчасових опор. У минулому році ці роботи не могли початися до тих пір, поки не буде укріплено дно у тимчасових опор (за десяток років його розмило в окремих місцях більш ніж на 10 м). Зараз же нарешті з’являються перші ознаки відновилися робіт з аркою: встановлені нові кабіни для зварників, під прикриттям яких йде зварювання невеликого монтажного комплекту з середньою секцією арки.
blank30. Щоб краще зрозуміти, про що мова, подивіться на невеликий незаварених шов зліва. Нагадаю, що після підйому середніх секцій арки між ними і сусідніми арочними сегментами був досить великий проміжок, в який був встановлений додатковий шматочок арки. І, якщо зазор справа буде ліквідовано під час замикання арки, то шов зліва буде проварюють вже зараз.
blank31. Переходимо до Рибальського півострова. Тут як і раніше спостерігаються помітні зміни і естакада змінюється наскільки швидко, що фотографії безнадійно застарівають вже через тиждень після зйомки.
blank32. Якщо в кінці квітня ще готувалася арматура для бетонування першої на цій ділянці плити автопроїзду, то зараз вже почався процес бетонування.
blank33. Бетонування зараз ведеться впритул до арочного мосту.
blank34. Початок з’їзду на набережну:
blank35.
blank36. Нестандартних ракурсів вам в стрічку. Насилу уявляю, як всередині цієї сталевої коробки ведеться фарбування балки.
blank37. З’їзд та основна естакада:
blank38. А буквально місяць тому все замітало снігом.
blank39. Гарно так замітало..
blank40.
blank41.
blank42.
blank43.
blank44. Крім зовні помітних змін по монтажу балок і бетонування, відбуваються і менш помітні, але не менш значущі речі. Наприклад, фарбування:
blank45. До бетонуванню плити автопроїзду готуються й інші частини естакади, на що вказують змонтовані консолі під опалубку.
blank46. ​​Балки з’їзду на набережну поступово зварюються одна з одною і готуються до бетонування верхньої плити.
blank47. Установка опалубки в нижній частині з’їзду почалася ще в березні, зараз тут йде укладання бетону.
blank48.
blank49. Вперше на ваших екранах: станція метро “Суднобудівна” з рівня платформи.
blank50.
blank51. Далекий кінець станції з боку Гавані.
blank52. До питання про те, наскільки заважає гуртожиток.
blank53. На сьогодні все, але далі буде!blank

Останні новини:

Зараз читають