9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Розбудова інфраструктури: У Кобеляцькому районі Полтавщини продовжують будувати бетонну дорогу (відео)

На автомобільній дорозі Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка триває будівництво бетонного полотна.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Місто_Новий погляд.

Щодоби автодорогою курсує до 10 тисяч транспортних засобів. Побудована вона була у 60-х роках минулого століття, проте за цей час жодного разу масштабно не ремонтувалася.

Нова дорога стане однією з найсучасніших «бетонок» в Україні. На окремих ділянках вже укладають останній шар покриття. Загальна товщина нової дороги разом з ґрунтовим насипом – близько одного метра 40 сантиметрів.

“Ця дорога дуже важлива для нашої країни, бо вона з’єднує великі міста такі як Дніпро та Запоріжжя з містом Київ. Більшість трафіку, який курсує по ці дорозі, це великогабартитні машини, які вже зруйнували цю дорогу. І ми прийняли рішення не ремонтувати, а побудувати нову і йде реконструкція дороги Н-31”, – розповідає начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Трояновський.

На замовлення Служби автодоріг Полтавщини роботи виконуються в рамках реалізації державного інвестиційного проекту. За три роки тут має з’явитися майже 80 км бетонної дороги. Перші кілометри вже активно будуються. За словами фахівців цементобетон має значні переваги перед звичним асфальтобетоном.

“Довговічність і в обслуговуванні дешевше і всі матеріали для виготовлення дорожнього покриття з бетону знаходяться в нас в країні. Закуповувати інших не потрібно”, – повідомляє Денис Легейда, начальник лабораторії.

Протягом останніх днів на одній з ділянок проводиться укладання останнього шару дорожнього покриття. Фахівці його називають важкий бетон.

Товщина укладки сягатиме 26 см. Через кожні 4 метри б’ються поперчні дюбеля і через кожен метр – продольні.

До цього був укладений шар грунтоцементу товщиною 30 см та пісний бетон товщиною 18 см. Разом з грунтом товщина нової бетонної дороги буде близько 1 метра 40 см.

Під час укладання верхнього шару використовується німецький бетоноукладальник. На об’єкті одночасно задіяно майже 30 фахівців. На повздовжних і поперечних швах на глибині 13 см укладаються армувальні елементи – закладні штирі. Вони не дають бетонним плитам здвигатися після нарізки швів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають