9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Розбудова інфраструктури: На Подільському мосту у Києві готуються до найголовнішої в історії будівництва операції

На Подільському мосту через Дніпро у Києві нині працюють до 250 людей. Тут готуються до найскладнішого технологічного етапу за всю історію спорудження мосту, операцію, що відбудеться 20 червня.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Вечірній Київ.

На робочому майданчику наразі знаходяться науковці, інженери та робітники. Головний інженер КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» Олександр Володимирович Здольник, докладно розповів, що відбувається на всіх ділянках мостового переходу.

Готуємося до найвідповідальнішого етапу. Через кілька днів монтуватимемо в’язі під постійним онлайн моніторингом науковців, -говорить Олександр Здольник.

Першу, найважчу (вага конструкцій від 18 до 39 тонн) і найдовшу (32,5 метри) в’язь треба завезти на міст, підняти на висоту, й з’єднати з аркою в суворо окреслених місцях з точністю до 3 міліметрів. Всього потрібно буде підняти на висоту у 60 метрів й встановити 864 тони металевих трубчастих конструкцій в’язів. Для цього маємо чітко «вловити» всі геодезичні дані, температурний режим металу двох частин арки. Поясню: кожна частина арки протягом дня нагрівається по різному, тому має відхилення до 32 сантиметрів по вертикалі і в плані. Взагалі поводиться так, наче дихає. Потрібно отримати найоптимальніші дані від науковців для закріплення в’язів. Коли почнеться монтаж, ніякі корективи внести буде неможливо.

Для цілодобового моніторингу зараз науковці встановили по всій довжині двох частин арки так звані марки – прилади постійного геодезичного моніторингу, що передають на центральний комп’ютер всі дані про положення арки, температуру металу, силу вітру, вологість й таке інше. Проводиться поетапне ретельне спостереження за конструкцією. Цей нагляд і дасть нам точні відмітки, де кріпити в’язі, а також забезпечить можливість точного виконання робіт в межах жорстких допусків, встановлених проектом та технологією виконання робіт.

В 2018 році, після завершення робіт з монтажу в’язей, маємо зварити чотири стики арки і вона перетвориться в самонесучу конструкцію, триматиметься сама. Після цього демонтуємо технологічні руслові опори моста, до яких так звикли кияни, до рівня метропроїзду. Ось тут і матимемо змогу оцінити всю красу інженерної думки, без тимчасових конструкцій. Після чого підвісимо міст до арки на вантах. Все це – робота на нинішній рік, гроші на яку виділила мерія. Потім можна буде розібрати залишки опор в руслі.

Важлий етап робіт відбудеться 20 червня на лівобережній частині Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Робітники покладуть верхній шар дорожнього покриття. На дуже якісну гідроізоляцію англійського виробництва буде укладено гусасфальт.

Він довговічний, надійний при експлуатації в умовах щільного трафіку, добре зарекомендував себе на новому Гаванському мосту, розв’язці на Поштовій площі, естакаді на проспекті Науки, – пояснює Олександр Здольник. – Перед виготовленням партії цього асфальту в Київ приїдуть спеціалісти з Швейцарії, аби проконтролювати рецептуру виготовлення асфальтової маси, що виготовляється на основі так званих нестаріючих каучуків, що видобуваються тільки на острові Тринідад, а також технологію їх укладання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають