9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Розбудова інфраструктури: На кордоні з Румунією будують поромну переправу (фото)

В Одеській області на кордоні з Румунією будують поромну переправу.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Нова Країна.

Протяжність українського кордону з Румунією по Дунаю становить 187 кілометрів. Через Дунай немає жодного мосту або регулярної поромної переправи – тому потрапити до Євросоюзу можна тільки через Молдову по погранпереходу в районі Рені – Джурджулешти.

Переправа відкриє пряме сполучення з Румунією для жителів області та України в цілому, надасть можливість жителям 30-кілометрової зони двох держав вільно перетинати кордон без віз, усуне необхідність проходити ще й молдавську митницю в Джурджулешти та значно скоротить шлях між державами.

Так, наприклад, після відкриття переправи відстань з Одеси до Сонячного берегу в Болгарії скоротиться майже на 100 км і буде складати 659км, замість 754км.

Переправа знаходиться в найвужчому місці Дунаю – ширина річки не перевищує 900 метрів. Готувало проект Одеське бюро проектування і експертизи врахувало також незначну глибину річки біля причалу поруч з Орлівкой – 2 м 50 см, осаду порома складе – 1 м 50 см. З української сторони в проект також входять дорога загального призначення, складський комплекс, існуюча дамба, причальне спорудження, яка використовується прикордонниками для охорони території смуга, під’їзд до планувального комплексу з майданчиком для відстою та очікування.

Закінчення будівництва анонсовано на осінь 2018 року.

Як повідомляє голова Одеської митниці Олександр Власов, поромна переправа почне роботу у вересні поточного року.

“Думаю, що вже у вересні почне роботу поромний комплекс Орловка-Ісакча, який через Дунай з’єднає Україну та Румунію. Завдяки реалізації проекту, шлях між державами скоротиться, а час оформлення (вантажів – ред.) – на 10-12 годин “, – сказав Власов.

На початку квітня уряд Румунії схвалив рішення про відкриття міжнародного пункту перетину кордону між Румунією і Україною для пасажирських і вантажних перевезень на майбутній поромній переправі через Дунай.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають