9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Розбудова інфраструктури: На Дніпропетровщині закінчують будувати дитячий садок за унікальним для України проектом (фото)

В Обухівці, Дніпровського району, «з нуля» зводять сучасну дошкільну установу.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на gorod.dp.ua.

Такий садок в Україні перший, адже він – за оригінальним «шведським» проектом. Будівля яскрава, з великими вікнами і сонячними батареями.

Зараз роботи вже завершуються, повідомив глава Дніпровської ОДА Валентин Резниченко.

«За три роки ми створили на Дніпропетровщині понад 4,3 тисячі нових місць в дитячих садах. Продовжуємо програму Президента України Петра Порошенка з розвитку дошкільної освіти у 2018-му, – розповів Валентин Резниченко. – Зараз «з нуля» будуємо п’ять дитсадків, один з них – в Обухівці Дніпровського району. Там роботи вже виконані на 80% ».

Двоповерхова будівля садочка вже готова. Підрядники встановили вікна, облаштували освітлення, водопостачання і вентиляцію. Закінчили роботи над вентильованим фасадом на першому поверсі. Побудували котельню на альтернативному паливі.

«Зараз фарбуємо фасад на другому поверсі, закінчуємо укладати плитку на прилеглій території, облаштовуємо дитячі майданчики, – зазначив виконроб Олег Когодій. – Всередині – шпаклюємо, фарбуємо і укладаємо плитку».

Садок побудували з нетипового, так званого, «шведського» проекту. Його розробив дніпровський архітектор.

«Таких садів держава ще не будувала. Тут оригінальна архітектура: ми відмовилися від сірого кольору, незатишних коридорів- «лабіринтів», – розповів радник голови Дніпровської ОДА Юрій Голік. – Тут продумані навіть дрібниці. Наприклад, садок побудований з урахуванням того, де заходить і сходить сонце. Щоб в приміщеннях було світло, але вони не перегрівалися влітку, а взимку не було холодно».

Жителі Обухівки із захопленням спостерігали, як росла сучасна будівля. Дошкільного закладу до будівництва в селищі взагалі не було.

«Садок розрахований на 115 місць. Відкриття чекаємо з нетерпінням. Батьки зможуть залишати малюків в надійних руках і комфортних умовах, а самі – спокійно працювати», – сказав глава Обухівської селищної ради Василь Гезь.

Закінчити будівництво садочка планують вже у 2018 році.

Авторgorod.dp.ua

Останні новини:

Зараз читають