9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Робочі місця проектуватимуть з урахуванням потреб інвалідів

У проекті нових ДБН було прописано необхідність та чіткі вимоги до проектування універсальних робочих місць та простору, які враховують потреби людей з інвалідністю.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Мінрегіонбуду.

Згідно з новими вимогами, робочі місця повинні бути безпечні для здоров’я та раціонально організовані. При проектуванні спеціалізованого робочого місця для конкретної людини з інвалідністю потрібно також включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності. В офісних та адміністративних приміщеннях робочі місця для осіб з інвалідністю, які користуються колісним кріслом, мають бути площею не менше 5,65 кв. метрів.

Сьогодні в Україні понад 3 млн людей з інвалідністю і близько 80% з них — працездатні. Проте реалізація їх прав, у тому числі, забезпечення права на працю, не виконується, адже не тільки вулиці та транспортна інфраструктура недоступні для них, але й більшість підприємств, в яких вони могли б теоретично працювати, на практиці не мають безбар’єрного простору. Від входу до будівель до облаштування робочих місць. Тому у проекті нових ДБН щодо доступності ми прописали необхідність та чіткі вимоги до проектування універсальних робочих місць та простору, які враховуватимуть потреби людей з інвалідністю, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Універсальні або спеціалізовані робочі місця для всіх груп людей з інвалідністю мають бути розташовані на відстані не більше 50 м від вбиралень, пристроїв питної води, розігріву та споживання їжі тощо. Крім того, в закладах повинні передбачатись та ідентифікуватись міжнародними символами доступності, такі елементи як ліфти, сходи, входи та виходи до будівель, тощо.

Також, нові норми враховують такі аспекти потреб людей з інвалідністю, як інформувальну сигналізацію, що передбачає візуальну, звукову тактильну інформацію. Позначення приміщень всередині будівель повинно дублюватися тактильними знаками та розміщуватися поряд з дверима, з боку дверних ручок.

Такі зміни будівельних норм сприятимуть працевлаштуванню людей з інвалідністю,  їх подальший професійному розвитку, забезпеченню їх права на працю та адаптацію у суспільстві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають