9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Ринок регулярних автобусних перевезень буде лібералізовано

Уряду підтримав ініціативу Міністерства інфраструктури щодо лібералізації ринку регулярних автобусних перевезень

Цим кроком, фактично, дано старт в реформуванні пасажирських автобусних перевезень.  Ухвалені зміни дозволять змінити ситуацію на ринку регулярних автобусних перевезень на всій території України вже у найближчій перспективі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Урядовий Портал

Зміни в правилах автобусних перевезень стосуються Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та Правил надання послуг на автомобільному транспорті. Зокрема: запроваджено конкурси на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом; вимоги щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35%. Перевага на конкурсі надаватиметься перевізнику, який пропонує низькопольні автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3-Євро 6).

Змінами також передбачено, що перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право продовжити дозвіл ще на 5 років за умови інвестування в оновлення автопарку. Правилами спрощено процедуру проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подачі документів. Значно спрощено процедуру відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій.

Це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень. На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу та мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні, – підкреслив очільник Міністерства інфраструктури.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають