• 2017 рік став по справжньому великим ривком для розвитку інфраструктури в Україні та став роком започаткування у реалізації багатьох масштабних інфраструктурних проектів

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  У цьому році було відремонтовано та відновлено майже дві тисячі кілометрів доріг, почалося будівництво десятків шляхопроводів і розв’язок, продовжилася масова закупівля громадського транспорту та відновилося будівництво метрополітенів у двох українських містах (на черзі третє). У 2017 році було остаточно завершено будівництво нового терміналу Одеського аеропорту та почато будівництво нового терміналу у Запоріжжі.

  Тільки Київ у 2017 році закупив рекордну кількість громадського транспорту. Це 150 нових автобусів, близько сотні тролейбусів та пів сотні трамваїв. Новий транспорт постачався як українськими так і іноземними виробниками.

  За 2017 рік близько двох десятків Українських міст отримали 100% новий транспорт. Серед них не обов’язково обласні центри, а й міста обласного значення. Так тільки Одеса у цьому році замовила близько 47-ми нових тролейбусів та з десяток трамваїв.

  Завдяки силам Уряду, у 2017 році в України літали 7 лоукост авіакомпаній, а під кінець року в Україні нараховується 4 аеропорти мільйонники, тобто ті, що перевезли більше одного мільйона пасажирів. Ними стали аеропорти Бориспіль, Київ (Жуляни), Львів та Одеса. Аеропорт Бориспіль взагалі побив власний рекорд і досяг обсягу перевезень у 10 мільйонів пасажирів. Можна впевнено сказати, що обсяги авіаперевезень в Україні будуть рости. У 2018 році анонсована поява на українському ринку двох нових лоукост авіакомпаній та прихід ще багатьох відомих авіаперевізників.

  Завдяки постійному приросту пасажирів, авіакомпанії задумуються про поповнення й оновлення власного парку літаків. Так, під кінець року одразу дві авіакомпанії отримали поповнення у власному флоті. Azur air отримала В-737-900, а МАУ новенький В-737-800 з заводу. У наступному році МАУ планує поповнити власний флот 12-ма літаками. Серед яких вони зазначають моделі В-777, В-737 та Е-190. Перевізник Azur air на протязі 2018 також отримає 2 літаки В-737-900.

  Виходячи з усього описаного вище, стає зрозумілим, що аеропорти українських міст не можуть впоратися з таким пасажиропотоком. Тому, урядом було прийнято рішення про будівництво нового терміналу в аеропорту Запоріжжя та нової злітно-посадкової смуги в Одесі. Час завершення цих проектів значиться 2019 роком.

  Столичні аеропорти також не відстають. Київський аеропорт Жуляни взявся за розширення стоянок для літаків сімейства Боїнг та Ейрбас. Їх планують збудувати для 4 або 5 літаків. Аеропорт Бориспіль планує реконструювати другу, запасну смугу і продовжити будівництво терміналу В на північ. Це дозволить справитися з великим пасажиропотоком в аеропорту та привабить нових інвесторів. Окрім цього, аеропорт почав розбудовувати власну інфраструктуру. Так, у 2018 році нарешті буде завершена перша черга великої стоянки аеропорту, яку не можуть добудувати близько чотирьох років.

  Будівництво нових стоянок для літаків. Аеропорт Київ

  Не дивлячись на тяжку економічну ситуацію в країні, Уряд разом з головами міських рад домовився про фінансування проектів обласного значення. Так у Запоріжжі було відновлено будівництво мосту через річку Старий Дніпро, Харків завдяки власним та кредитним грошам почав будувати підходи до нового депо для вагонів метрополітену, у 2018 році почнеться будівництво двох нових станцій третьої гілки. Дніпро отримало фінансування на добудову довгоочікуваного метрополітену до центру міста. Будівництво вже в розпалі. Також, у 2018 році планується завершити будівництво об’їзної дороги навколо Дніпра, а конкретніше, її другої черги. Також активні роботи наразі тривають у Києві де повним ходом іде будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Його обіцяють завершити у кінці 2019 року.

  Найкращими прикладами будівництва нових доріг, стали нові ділянки трас Дніпро – Решетилівка та Київ – Харків, де будуються не тільки нові ділянки з об’їзними дорогами, але й розв’язки та шляхопроводи.

  Відремонтована й велика частина траси Одеса – Рені, що до цього була у просто жахливому стані. Саме цю трасу називають найкращим прикладом оновлення країни та відповідального підходу Укравтодору до своєї роботи та обов’язків.

  Доволі серйозним досягненням в області інфраструктури може потішитись АМПУ та корпорація «Нібулон». АМПУ активно працювало цілий рік і досягло серйозних успіхів в модернізації українських портів. Були проведені та й досі проводяться масштабні роботи з днопоглиблення у порту

  Південний. Оголошені тендери на проведення таких самих робіт в Одесі та портах Азову. А от корпорація «Нібулон» змогла відновити власними силами морське пасажирське сполучення по річці Дніпро і зв’язала між собою такі міста як Миколаїв, Херсон, Гола Пристань та інші. Водними маршрутами ходять відремонтовані компанією ракети, що комфортно та швидко перевозять пасажирів у потрібному їм напрямку.

  Загалом же, інфраструктурний 2017 рік запам’ятався, на думку редакції, відновленим пасажиропотоком у вітчизняних аеропортах та масовим ремонтом доріг з будівництвом нових розв’язок. Впевнені, 2018 рік буде не меньш вдалим та успішним!


  Про допомогу проекту