9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Річка Дніпро стане частиною транспортного коридору з Китаю до Європи

У ході візиту турецької делегації до Білорусі обговорювалися питання створення ватажного сполучення по річці Дніпро через Україну, а також про будівництво річкового порту в селищі Нижні Жари, що на кордоні з Україною. Даний порт в перспективі може стати великим транзитним вузлом, що з’єднує східну і західну частини Нового шовкового шляху з Китаю до Європи.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Порти України. 

Проектом створення транспортного коридору по Дніпру вже зацікавилися три турецькі компанії. До того питання вантажного сполучення Дніпром неодноразово обговорювалася на різних рівнях в ході як білорусько-турецьких, так і українсько-білоруських контактів. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян і міністр транспорту Республіки Білорусь Анатолій Сивак підписали наприкінці 2017-го року «дорожню карту» розвитку судноплавства на Прип’яті і Дніпрі.

Можливість відновлення міжнародних перевезень водним транспортом по Дніпру обговорювалася в ході дев’ятого засідання Українсько-білоруської робочої групи з питань транспорту, що відбувся в Бресті в березні 2017 року. Тоді сторони домовилися звернутися до Єврокомісії із заявою про включення річкового маршруту Е-40 в Транс-Європейську транспортну мережу.

Також восени минулого року керівники Гомельської та Херсонської областей, а також ТОВ СП «Нібулон» (Миколаїв) підписали тристоронній меморандум про співпрацю і партнерство з метою реалізації проекту з відновлення судноплавства по Дніпру. Ідея проекту полягає в тому, щоб завантажувати на території Білорусі судна змішаного класу, які зможуть доставляти вантажі через Чорне море до країн Європи, Азії та Африки.

Останні новини:

Зараз читають