9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Реконструкція Маріїнського палацу та Жовківського замку. Що ще реконструюють та побудують у 2018 році

Нещодавно прийнятий Верховною Радою державний бюджет на 2018 рік називають бюджетом розвитку.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Build Portal.

У наступному році продовжаться роботи по реставрації та переоснащення церемоніальною резиденції Президента України. На програму «Реставрація та пристосування Маріїнського палацу в Києві» Державному управлінню справами з бюджету буде виділено 200 млн грн.

Пов’язане зображення

Нагадаємо, скоригований проект реставрації будівлі був затверджений постановою Кабінету міністрів в липні 2016 року. Він передбачає проведення будівельних робіт, а також переоснащення президентської резиденції різним обладнанням і меблями. Загальна сума робіт в цінах 2015 року – 1 469 857 830 грн. Термін виконання – 34 місяці, тобто близько трьох років.

Якщо судити за переліком державних закупівель, які проводило Держуправління справами Президента, у 2017 році повинна була завершитися перша черга будівельних робіт. В рамках виконання програми проводилися роботи з геодезичного моніторингу стану Маріїнського палацу, по оновленню протипожежних і охоронних систем. Також проводилася заміна серверного та мультимедійного обладнання, станції цифрового телебачення, програмного забезпечення. Закуповувалися нова комп’ютерна техніка та офісне обладнання.

Буквально недавно, в грудні 2017 го, проводилися тендери на розробку і коригування робочої документації, а також на додаткові роботи з реставрації на суму 72,5 млн грн.

Все ближче довгоочікувана реставрація унікального Жовківського замку у Львівській області – пам’ятки архітектури державного значення. У травні 2017 року затверджена інвестиційна програма «Комплексна реставрація і пристосування ансамблю Жовківського замку Державного історико-архітектурного заповідника у м Жовкві». І за цей неповний рік було профінансовано тільки розробка проектно-кошторисної документації та невідкладні консерваційні та протиаварійні роботи на суму 10 млн грн.

Результат пошуку зображень за запитом "Жовківський замок"

Це замок з багатою історією. За деякими свідченнями, в 1706-1707 роках тут знаходилася резиденція Петра I, і саме тут з’явився знаменитий Жовківський план перемоги над шведами. Тут жив литовський гетьман Михайло Казимир Радзивілл, бував гетьман Іван Мазепа. Але зараз пам’ятник архітектури явно використовується не за призначенням: тут розміщені офіси та навіть житло.

У 2018 році на реставрацію замку у Жовкві виділяється 5 млн грн. Ще частина грошей може бути витрачена із загального кошторису на будівництво культурних об’єктів загальнодержавного значення, яка становить 200 млн грн.

З наступного року почнеться будівництво університетського містечка інноваційного типу в місті Острог Рівненської області. Зокрема, з коштів держбюджету буде профінансовано добудову нового навчального корпусу для національного університету «Острозька академія». На цю програму виділяється 60 млн грн.

blank

На прикладі Острога планується апробувати в Україні унікальну для України модель розвитку міста: перетворити депресивне містечко, яким вважається сьогодні Острог, в один із всеукраїнських наукових центрів, який стане і точкою зростання для всього регіону.

Крім будівництва нового навчального корпусу, який розміститься в недобудові будинку культури, проектом передбачено реконструювати два гуртожитки, добудувавши мансардний поверх, перебудувати під гуртожиток житловий будинок і готель. У трьох нових гуртожитках, як передбачається, розмістяться іноземні студенти.

З держбюджету буде покрита тільки частина витрат на будівництво. Решта коштів має надійти з місцевого бюджету і з бюджету університету. Проект розрахований на три роки.

Також У 2018 році почнеться реставрація головного корпусу Львівського національного університету ім. І. Франка, який вважається одним з найстаріших університетів Східної Європи. Ця будівля, побудоване в середині XIX століття і прикрашене величними колонами та скульптурами, давно вимагає невідкладних реставраційних робіт. У 2018 році з держбюджету буде виділено 3 млн грн на ці цілі.

Результат пошуку зображень за запитом "Львівський національний університет ім. І. Франка"

Реконструкція Львівського й Острозького університетів проводиться в рамках реалізації державних інвестиційних проектів. По лінії Міносвіти відібрані три таких проекти (третій – реставрація Староакадемічного корпусу Братського монастиря, який належить Києво-Могилянської академії в Києві). Їх загальна вартість – 84 млн грн.

Крім того, в держбюджеті-2018 передбачені 20 млн грн для будівництва Міжнародного центру зустрічі студентської молоді України та Польщі. Про будівництво такого центру в селі Микуличі на Івано-Франківщині говорилося ще в 2010 році. У 2015-му було презентовано архітектурний проект майбутнього Центру. Ініціаторами будівництва такого Центру виступили Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника та Варшавський університет.

Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу в складі дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у 2018 році обійдеться бюджету в 929 млн 620 тис. грн.

Результат пошуку зображень за запитом "Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу в складі дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит»"

Зведення нового корпусу було розпочато ще в 2011 році, але велося нерегулярно, супроводжуючись скандалами й заморожуванням робіт. У травні 2017 року проект будівництва був затверджений постановою Кабміну, після чого роботи на об’єкті поновилися. Крім лікувально-діагностичного корпусу, на території «Охматдиту» з’являться паркінг, трансформаторна підстанція і дизельна електростанція для потреб дитячого лікувального комплексу.

Крім того, в наступному році продовжаться роботи з реконструкції та розширення Національного інституту раку. На добудову цього медзакладу з бюджету виділять 168,6 млн грн.

Ще 26 млн грн виділять Національної академії медичних наук на будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

blank

По лінії Міністерства регіонального розвитку з держбюджету буде профінансовано будівництво футбольних полів зі штучним покриттям. На це виділять 370 млн грн.

Результат пошуку зображень за запитом "футбольне поле зі штучним покриттям"

Будівництво таких полів передбачено програмою розвитку масового футболу Федерації футболу України на 2014-2018 роки. ФФУ висловлювала занепокоєння з приводу того, що в Україні регулярно займаються футболом всього 1,5% населення, тоді як, наприклад, в Німеччині цей показник становив станом на 2014 рік 20%. За розрахунками ФФУ, зокрема, завдяки будівництву футбольних полів чисельність футболістів в Україні вдалося б збільшити хоча б до 5%.

У програмі ФФУ було передбачено будівництво від 1 до 6 повноцінних полів в рік в кожному з регіонів та від 5 до 8 міні-полів (розмірами 60х40 і 40х20 м) з 2014 по 2018 рік. Але Кабмін затвердив Порядок виділення бюджетних коштів на ці цілі лише у вересні 2017 го. Пропозиції по будівництву таких полів місцева влада мала подати до 10 жовтня 2017 року.

Крім футбольних полів з державного бюджету-2018 буде фінансуватися також будівництво або реконструкція палаців спорту. Ці гроші надійдуть по лінії Міністерства молоді та спорту. Загальна сума фінансування – 150 млн в рік.

На роботи по відновленню інфраструктури, яка постраждала в результаті військових дій на Донбасі, виділяються кошти відразу по декількох напрямках.

Міністерству інфраструктури виділяється 250 млн на відновлення транспортної інфраструктури в східних районах України.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості профінансує реконструкцію трансформаторних підстанцій на сході України на суму 211,2 млн грн.

Державному агентству автомобільних доріг направлять з держбюджету 139 млн грн спеціально для відновлення сходу України.

Останні новини:

Зараз читають