9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Протягом двох років у Києві мають намір замінити усі зупинки

З’являться 900 нових комплексів з тривожними кнопками, табло та вогнегасниками.

У Києві настає масштабна заміна старих зупинок транспорту на сучасні зупинкові комплекси. Близько 900 таких павільйонів планують встановити протягом цього року і в наступному. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Сьогодні.

plan-blagoustroyujpgpage55-9429158818
Фото: investinkyiv.gov.ua

Згідно з проектом, все нові зупинкові комплекси будуть єдиного типу. Кожен буде складатися зі скляної антивандальної конструкції з дерев’яною лавою і кіоском, причому торгівля алкоголем в ньому буде заборонена. Зупинка буде обладнана тривожною кнопкою, вогнегасником, аптечкою першої медичної допомоги, електронним табло з інформацією про рух транспорту, ливневками, тактильною плиткою для людей, що мають проблеми із зором, сміттєвими урнами і паркувальними стовпчиками.

Як розповіли “Сегодня” в мерії, облаштовувати зупинкові комплекси будуть за кошти інвестора:

Було проведено конкурс і визначено переможця, який облаштує близько 500 комплексів. Також буде проведено ще один конкурс – на установку більше 300 таких об’єктів.

Обійдуться комплекси в сотні тисяч гривень.

Інвестор буде зобов’язаний підтримувати зупинний комплекс в належному стані та усувати всі поломки за свій рахунок, – розповів “Сегодня” радник мера Києва Дмитро Білоцерківець.

Крім нових зупинкових комплексів до кінця цього року Київ поповниться тридцятьма скляними павільйонами очікування (накриття і лавка, без торгової точки). Тендер на їх установку було проведено на сайті держзакупівель Prozzoro, загальна вартість – майже 6 млн грн.

Згідно з документацією, кожна конструкція матиме “кишеню” для розміщення схем маршруту транспорту і оснащена освітленням. Гарантійний термін на металеві складові – не менше 5 років.

Що стосується скляних стін і даху, то вони повинні бути з міцного загартованого скла. Адже при всій “антивандальності” вони постійно страждають від рук вандалів. За даними департаменту транспорту КМДА, з 2016 року розбиті 73 конструкції з сотні встановлених. Багато киян такі зупинки почали критикувати, як тільки вони з’явилися на вулицях міста. Люди вважають: конструкції естетично красиві, але абсолютно не практичні.

Ці “скельця” – як приманка для вандалів. В наших реаліях альтернативи старим залізним зупинкам просто немає, – упевнений киянин Гліб Матвєєв.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають