9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Приватні перевізники Києва вимагають запровадити повноцінну систему єдиного квитка

Десять із дванадцяти приватних перевізників Києва звернулися до першого заступника КМДА Миколи Поворозника з офіційним листом, в якому відмовляються інтегруватися до автоматизованої системи оплати проїзду в нинішньому вигляді й вимагають натомість запровадити повноцінну систему єдиного квитка.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на «Хмарочос».

Маршрутники критикують електронний квиток у тому вигляді, який зараз запроваджує КМДА. Зокрема, нарікають, що функціонал пропонованої системи не передбачає можливості одноразової сплати за проїзд при поїздці з кількома пересадками. Через це, на думку підписантів, пасажири й надалі розраховуватимуться готівкою.

Також відсутній механізм обліку пільгових пасажирів, проїзд яких має компенсувати місто.

За таких умов вартість проїзду в маршрутках суттєво подорожчає, адже підключення до автоматизованої системи вимагатиме значних витрат, попереджають перевізники.

Власники маршрутів стверджують, що вивчили досвід європейських країн у запровадженні єдиного електронного квитка. Вони вимагають моделі, за якою збір коштів за проїзд у міському транспорті незалежно від його виду і форми власності здійснюватиме саме міська влада. Муніципалітет має сплачувати перевізникам винагороду за фактично виконану транспортну роботу: кількість виконаних за день рейсів, перевезених пасажирів на кілометр тощо.

За наявної моделі маршрутники вимагають обмежити її запровадження лише комунальним транспортом. Інтегруватися вони хочуть лише у таку транспортну систему, за якої вони не будуть перейматися заповнюваністю маршруток, кількістю пільговиків, збором грошей за проїзд, а сфокусуються на виконанні перевезень, які оплачуватиме місто.

Звернення підписали керівники компаній «Союз-Авто», «Кийтранс-2005», «Універсал-Транс», «АВЕН-ЄЗЄР», «Транс Групп», «Базальт», «Тандем», «Парк», «Д-М Київтранс» та «Радонь».

Вони підкреслили, що їхні підприємства обслуговують 112 автобусних маршрутів, рухомий склад яких складає 88% від усіх маршруток Києва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають