9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Представлено новий проєкт Генерального плану Києва

Мер Києва Віталій Кличко презентував новий Генплан столиці, який покликаний розв’язати проблеми хаотичної забудови, забезпечення соціальної та транспортної інфраструктури.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

Проєкт Генерального плану Києва передбачає будівництво 28,6 млн кв. м житла за 20 років, передає “Інтерфакс-Україна” слова начальника КП “Інститут генерального плану м.Києва” Сергія Броневицького.

“За прогнозами, чисельність постійного населення через 20 років в Києві становитиме 3,8 млн осіб, тому, з огляду на великий попит на житло, передбачено будівництво 28,6 млн кв. м нового житла. При цьому житло пропонується будувати в комплексі з дитсадками, школами та іншою соціальною інфраструктурою”, – сказав Броневицький.

Водночас проєкт передбачає проведення реконструкції застарілого житла загальною площею близько 15 млн кв. м. Згідно з новим генпланом, п’ятиповерхові будинки, які будувалися в Києві в 1960-1990-х роках, хочуть модернізувати до 2040 року або ж віддати на перебудову інвесторам. Жителів на період будівництва будуть відселяти, а згодом — давати їм квартири в нових будинках.

“Близько 1,5 тисячі гектарів території зайнято так званими “хрущовками”. Ці об’єкти вичерпали свій ресурс або знаходяться на межі вичерпання ресурсу. Методика переселення дуже проста: або санація, реконструкція та утеплення будівель з надбудовою одного-двох поверхів. Або відселення жителів, знесення будівель і на їх місці будівництво будинків підвищеної поверховості. Мешканцям “хрущовок” будуть передавати у власність нові квартири з більшим коефіцієнтом площі”, – заявив Броневицький.

Згідно з проєктом, протягом 20-річного етапу планується забезпечити місто 45 тис. місць у дитячих садках, 67 тис. місць у школах.

Чинний Генплан за темпами будівництва житла був перевиконаний, тоді як за темпами реалізації інженерної та транспортної інфраструктури він виконаний всього на 20-25%, заявив Броневицький.

В історико-архітектурному опорному плані передбачено понад 3,5 тис. об’єктів культурної спадщини, а також їх буферні зони та історичні ареали, де буде заборонена висотна забудова.

Як дізнався “Хмарочос”, наразі ще не затверджений історико-архітектурний опорний план, який визначає межі та режими використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів.

При цьому в КМДА планували представити історико-архітектурний опорний план ще в травні 2018 року.

У брошурі-презентації нового Генплану йдеться, що пріоритет, за новим документом, буде наданий пішоходам, велосипедистам і громадському транспорту. Однак у відеоролику, який Віталій Кличко поширив на своїй сторінці в Facebook, йдеться, що в особливому фокусі буде перебувати переміщення киян автомобілями.

За словами Кличка, незадовільним для європейської столиці є і рівень розвитку метро. Також мер Києва наголосив на необхідності завершення будівництва підходів до Дарницького залізнично-автомобільного мосту і зведення вокзалу на Видубичах.

“Необхідно добудувати нарешті Подільський мостовий перехід. Щоб в кінці наступного року відкрити автосполучення через міст. І приступити до наступного етапу — побудувати та запустити метро на Троєщину”, – підкреслив мер.

blank

Нагальним Кличко назвав і будівництво перехоплюючих паркінгів біля транспортних розв’язок – біля станцій метро і на в’їздах в місто.

Актуальним, за словами мера столиці, залишається також створення на міських магістралях окремих смуг руху для громадського транспорту.

У новому Генплані також намічено скорочення площі промислових і комунально-складських територій до 5,5 тис. га і розміщення на звільнених ділянках інноваційних парків і житлово-громадських комплексів, що дозволить збільшити кількість робочих місць майже на 50% – до 2,5 млн. Площу зелених зон при цьому планується збільшити на 2,27 га.

Крім того, проєкт нового Генплану передбачає створення і комплексний розвиток Київської агломерації замість розширення меж міста, передбаченого колишнім документом.

blank

Проєкт Генерального плану розроблений на сім років з перспективними напрямками розвитку на 20-річний термін.

Громадські слухання та внесення пропозицій до проєкту Генерального плану Києва стартують на початку 2020 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають