9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Серпня, 2021

Потреба у фінансуванні внутрішніх водних шляхів України за 5 років оцінюється в 7 мільярдів гривень

 • Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабінету міністрів “Про схвалення Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України на період до 2031 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації”.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Згідно з пояснювальною запискою до документа, проєкт Стратегії розроблено на виконання статей 5, 7, 11 Закону України №1054-IX “Про внутрішній водний транспорт” від 3 грудня 2020 року і є основою для планування розвитку внутрішнього водного транспорту (ВВТ), впровадження загальнодержавної політики реформ і застосування принципів управління, включаючи розвиток інституційної спроможності та електронного врядування, боротьбу з корупцією і прозорість.

  “Відновлення належного функціонування ВВТ вимагає ефективних і технологічно вдосконалених внутрішніх водних шляхів (ВВШ) і навігаційних засобів на річках, створення багатофункціональних портових хабів, допоміжної інфраструктури, а також створення сучасного, енергоефективного та екологічного “зеленого” вантажного і пасажирського флоту”, – йдеться в пояснювальній записці.

  Стратегія передбачає створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів в складі спеціального фонду Державного бюджету України.

  За оцінкою МІУ, потреба у фінансуванні на найближчі п’ять років на утримання внутрішніх водних шляхів становить близько 4 млрд грн. За умови модернізації найбільш завантажених шлюзів – Каховського, Запорізького, Середньодніпровського – ця сума збільшується до 7 млрд грн.

  Крім того, фінансова потреба для модернізованої Річковий інформаційної служби (РІС) відповідно до європейських стандартів, за попередніми підрахунками, становить приблизно 100 млн грн. Також необхідне фінансування на оновлення/модернізацію державного флоту, в т.ч. обслуговуючого і забезпечення уздовж Дніпра мережі для приймання суднових відходів (на базі державних причалів) тощо.

  Як очікують в Мінінфрастуктури, Стратегія дозволить забезпечити: розвиток прибережних територій і створення трьох інтермодальних хабів; розвиток і підтримку постійної та достатньої інфраструктури ВВШ: гарантованих і безпечних для судноплавства глибин, сучасних засобів навігації та ін.; забезпечення глибини суднового ходу на річці Дніпро на рівні не менше 3,65 метра від Херсона до Київської ГЕС, на рівні 2,55 метра – вище Київської ГЕС і на рівні 1,6 метра – на українській ділянці річки Прип’ять.

  А також надходження до 2026 року 150 млн доларів приватних інвестицій в розвиток річкових портів; будівництво до 2030 року 30 одиниць на рік сучасного та екологічно чистого флоту, що має дати мультиплікативний приріст близько 0,1% ВВШ щорічно; розвиток ринку річкових перевезень з не менше 10 операторами до 2026 року; впровадження до кінця 2025 року комплексної системи реагування на аварійні випадки на ВВШ; підготовку не менше 300 осіб кваліфікованого персоналу до 2026 року для роботи на ВВШ; впровадження до 2022 року європейських медичних стандартів для персоналу на ВВШ; впровадження до кінця 2025 року системи моніторингу на ВВШ.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на корабельні “Нібулон” у Миколаєві будують третє несамохідне 100-метрове судно проєкту В5000М.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україна не використовує потенціал експорту в країни ЄС на майже 10 мільярдів доларів

  Торгово-економічна частина договору про асоціацію з Євросоюзом є невигідною для України та потребує перегляду - такий висновок...

  “Інтерпайп НТЗ” виготовить для “Укрзалізниці” понад 10 тисяч суцільновальцьованих коліс за 318 мільйонів гривень

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" виграла тендер в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 10,2 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс з УЗК загальною вартістю 318,5...

  Харківський завод спеціальних машин отримав контракт Міноборони на капремонт 110 автомобілів КамАЗ

  ДП «Харківський завод спеціальних машин» (ХЗСМ) отримало контракт Міноборони на капітальний ремонт 110 автомобілів КАМАЗ різних модифікацій за 110 мільйонів гривень

  Скадовський морський порт прийняв перше торгове судно з початку року

  У Скадовському морському порту пришвартувалося перше у 2021 році торгове судно - Berk, яке прибуло під завантаження сільгосппродукцією на експорт.

  Wizz Air Hungary почала літати над Чорним морем під відповідальністю України

  Авіакомпанія Wizz Air Hungary з середи, 28 липня, почала виконувати польоти в Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ) над відкритими водами Чорного моря...

  Україна вела переговори з Boeing про локалізацію літаків T-7A

  Колишній керівник ДП «Антонов» Олександр Лось розказав, що Україна вела переговори з Boeing по локалізації літаків T-7A Red Hawk.Про...

  Приватна компанія на замовлення ЗСУ відремонтує близько 150 двигунів для бронетехніки, систем залпового вогню та ЗРК

  Чергові два великих тендери, з пакета "липневих" замовлень Міноборони, з капітального ремонту значної партії дизельних двигунів попередньо виграла приватна фірма "ПРОМЕНЕРГО".

  На Одещині виконали випробувальні пуски модернізованих ракет до ОТРК “Точка-У” та нових “Тайфун-1” (відео)

  На полігоні Збройних сил України відбулись пуски модернізованих зразків ракет для ОТРК "Точка-У" та ракет "Тайфун-1" до систем РСЗВ 122-мм. Випробувальні пуски...

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” за перше півріччя сплатила понад 13 мільярдів гривень податків та зборів

  "Укрзалізниця" в період з січня по червень 2021 року відрахувала до бюджетів всіх рівнів та державних цільових...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого...

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.

  В Україні випробували систем димоутворення для бойової авіації (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил...