9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 16 Вересня, 2021

Порт Південний побудує два об’єкти для обробки експортних та імпортних вантажів

 • ДП “Морський торговельний порт Южний” планує реалізацію двох великих інвестиційних проєктів, спрямованих на збільшення перевалочних потужностей підприємства. Йдеться про термінал для експортних вантажів і перевантажувальний комплекс імпортних вантажів.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Реалізація цих двох проєктів дасть можливість найбільшому госстівідору України збільшити потужності до 25 млн тонн на рік, що дозволить залучати нові вантажопотоки. Про це розповів директор ДП МТП Южний Олександр Олійник.

  “Передбачена закупівля суднонавантажувальних машин з нормою обробки 7 тис. тонн вантажів на годину, нового вагоноперекидача з нормою не менше 30 вагонів на годину і нових конвеєрних ліній. Все це дозволить нам вантажити понад 100 тис. тонн на добу і, як результат, обробляти понад 20 млн тонн експортного вантажу на рік. Орієнтовна вартість реконструкції експортного перевантажувального комплексу становить 1,3 млрд грн. Проєкт зараз на стадії обговорення, наступним кроком буде розробка техніко-економічного обґрунтування. Розраховуємо, що від початку проєктування до введення комплексу в експлуатацію пройде 3-4 роки”, – деталізував про плани будівництва експортного термінала Олійник.

  Фото: Neptune

  Що стосується будівництва перевантажувального комплексу для імпортних вантажів, то керівник підприємства розповів наступне:

  “Уже є проєкт складу на спеціально виділеній території, згідно з яким вантаж відразу буде направлятися на верхні складські площі, а причальні склади будуть під експорт і транзит. Незабаром ми плануємо замовити кілька потужних кранів, які вже сьогодні можуть допомогти збільшити норму перевалки до 80 тис. тонн на добу. Тоді як зараз ця норма становить 35-40 тис. тонн на добу”.

  Новий комплекс дозволить збільшити обсяг обробки імпортних вантажів з 1,2 млн тонн до 5 млн тонн на рік.

  Реалізувати обидва проєкти держпідприємство планує за рахунок власних коштів, без залучення кредитування. Інвестування може скласти близько 500 мільйонів гривень на рік.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до 30 мільйонів євро.

  Нова РЛС «Фенікс-1» прийнята на озброєння української армії

  На озброєння Збройних сил України прийнято станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1» від КП «НВК «Іскра».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної...

  Харківський автомобільний завод розпочав ремонт техніки Збройних сил України

  Державне підприємство «Харківський автомобільний завод» проводить ремонт військової техніки на замовлення Збройних сил України.

  Для ВМС України придбали протидиверсійні гідроакустичні станції

  Між Міністерством оборони України та компанією Atlas Elektronik був підписаний контракт на постачання трьох стаціонарних гідроакустичних станцій...

  Кабмін дозволив експорт військової продукції Красилівському агрегатному заводу та НВК «ВК Система»

  Кабінет Міністрів України надав ДП «Красилівський агрегатний завод» та ТОВ «НВК «ВК Система» повноваження на експорт товарів...