9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Порт Південний побудує два об’єкти для обробки експортних та імпортних вантажів

ДП “Морський торговельний порт Южний” планує реалізацію двох великих інвестиційних проєктів, спрямованих на збільшення перевалочних потужностей підприємства. Йдеться про термінал для експортних вантажів і перевантажувальний комплекс імпортних вантажів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Реалізація цих двох проєктів дасть можливість найбільшому госстівідору України збільшити потужності до 25 млн тонн на рік, що дозволить залучати нові вантажопотоки. Про це розповів директор ДП МТП Южний Олександр Олійник.

“Передбачена закупівля суднонавантажувальних машин з нормою обробки 7 тис. тонн вантажів на годину, нового вагоноперекидача з нормою не менше 30 вагонів на годину і нових конвеєрних ліній. Все це дозволить нам вантажити понад 100 тис. тонн на добу і, як результат, обробляти понад 20 млн тонн експортного вантажу на рік. Орієнтовна вартість реконструкції експортного перевантажувального комплексу становить 1,3 млрд грн. Проєкт зараз на стадії обговорення, наступним кроком буде розробка техніко-економічного обґрунтування. Розраховуємо, що від початку проєктування до введення комплексу в експлуатацію пройде 3-4 роки”, – деталізував про плани будівництва експортного термінала Олійник.

blank
Фото: Neptune

Що стосується будівництва перевантажувального комплексу для імпортних вантажів, то керівник підприємства розповів наступне:

“Уже є проєкт складу на спеціально виділеній території, згідно з яким вантаж відразу буде направлятися на верхні складські площі, а причальні склади будуть під експорт і транзит. Незабаром ми плануємо замовити кілька потужних кранів, які вже сьогодні можуть допомогти збільшити норму перевалки до 80 тис. тонн на добу. Тоді як зараз ця норма становить 35-40 тис. тонн на добу”.

Новий комплекс дозволить збільшити обсяг обробки імпортних вантажів з 1,2 млн тонн до 5 млн тонн на рік.

Реалізувати обидва проєкти держпідприємство планує за рахунок власних коштів, без залучення кредитування. Інвестування може скласти близько 500 мільйонів гривень на рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають