9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

“Південно-Західна залізниця” успішно використовує дрони для боротьби з крадіжками (фото)

Воєнізована охорона філії “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця” другий рік поспіль активно застосовує у роботі безпілотні літальні апарати (БПЛА).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Дрони експериментально випробували для огляду вантажів у відкритому рухомому складі у 2020 році. Результат перевершив усі очікування: безпілотники могли здійснювати польоти на низькій висоті над контактною мережею, легко виявляли сторонніх осіб, які підсідали у напіввагони, допомагали швидко реагувати на дії розкрадачів на найбільш криміногенних ділянках залізниці.

blank

Позитивний досвід дозволив у 2021 році придбати для підрозділів ВОХР ще 8 новітніх квадрокоптерів, 3 з яких обладнано термальною камерою для нічної відеозйомки.

blank

Наразі безпілотниками забезпечені основні вузлові стрілецькі команди Київського та Козятинського загонів воєнізованої охорони. Безпілотники застосовуються для огляду вантажів у відкритому рухомому складі, патрулювання з повітря, огляду під’їзних шляхів, де трапляються крадіжки елементів інфраструктури, переважно на станціях Дарниця, Конотоп, Бахмач, Козятин, Миронівка, Шепетівка, Жмеринка та Коростень.

blank

Зазначимо, що у 2020 році найбільший приватний вагонний оператор України – “Лемтранс” – змушений був вдатися до оригінального способу боротьби з крадіжками деталей та вузлів вагонів. Деякі запчастини стали забарвлювати у жовтий колір, і це дало свій позитивний ефект. Крім того, компанія боролася з крадіжками деталей за допомогою GPS-навігації.

Восени 2021 року в “Лемтранс” підтвердили тренд на зниження кількості розкрадань деталей напіввагонів на мережі “Укрзалізниці”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають