9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

В чому переваги бетонних доріг для України

 • За декілька років в Україні збираються побудувати сотні кілометрів бетонних доріг, видання BusinessViews розбиралось чим вони краще старих асфальтних і чому Європа давно і сильно випереджає Україну.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Begemot

  1. Чому будувати бетонні дороги хочуть зараз?

  Для прикладу, Польща зовсім не чемпіон по довжині і якості доріг у Європі, довжина швидкісних автомагістралей там становить 1,5 тисячі кілометрів, а в порівнянній з нею по площі Німеччини — майже 13 000, в Іспанії — трохи більше 15 000 кілометрів. А ось в Україні довжина таких магістралей всього 280 кілометрів.

  І навіть наявні в країні дороги знаходяться у поганому стані, так, у рейтингах якості автодоріг Україна займає стабільно низькі позиції.

  Бетонні дороги Інфографіка BusinessViews

  «Погані дороги — це втрата часу, аварії, знос автомобілів, подорожчання перевезень, зростання споживання палива і навантаження на екологію. Ефект від реконструкції доріг може бути вражаючим. За даними Світового Банку, реалізація проекту реконструкції дороги М-06 між Полтавою і Харковом позитивно вплине на 4,4 мільйонів осіб», — йдеться у статті.

  Стан українських автодоріг Інфографіка BusinessViews

  2. Чим хороші бетонні дороги?

  Вартість будівництва цементобетонних доріг вища ніж асфальтобетонних, але їх потрібно рідше ремонтувати, а значить експлуатація обійдеться дешевше.

  За оцінкою компанії HeidelbergCement AG, витрати на будівництво та експлуатацію зрівняються протягом 10 років, а далі цементна дорога буде вигідніша.

  «Позитивний ефект від бетонних доріг для економіки різноманітний: знижується імпорт бітуму, зростає попит на вітчизняний цемент, падає споживання палива, знижуються витрати на освітлення доріг через кращу відбивну здатність бетону. Цементна дорога більш стійка до зносу, не деформується при жаркій погоді і під впливом важкого транспорту, відповідно, на дорозі не виникає колії», — йдеться у статті.

  Переваги бетонних доріг Інфографіка BusinessViews

  При цьому недолік цементобетонної дороги — вона більш галаслива, але з цим навчилися боротися за допомогою спеціальної обробки поверхні бетону.

  Крім того гальмівний шлях на цементобетонних дорогах коротший, а видимість при поганій погоді і в темряві краща.

  Відсоток бетонних доріг в Україні Інфографіка BusinessViews

  3. Невже у бетонних доріг так мало недоліків?

  Крім високої вартості будівництва, цементні дороги вимагають досвіду будівництва і експлуатації. А ось з цим у нас погано — в Україні таких доріг всього 1%, тому досвіду немає. З них сучасними можна вважати відремонтовані в 2003 і 2013 роках ділянки трас М-06 і М-07 загальною довжиною близько 174,3 кілометра.

  Зате досвід будівництва та експлуатації бетонних доріг є у наших сусідів до ЄС.

  «У 2006 році компанія із Німеччини HeidelbergCement AG побудувала в Грузії бетонну магістраль. Ця компанія володіє в Україні цементними заводами і напевно буде не проти розширити свій бізнес в Україні», — зазначається у матеріалі.

  Рейтинг країн по якості доріг Інфографіка BusinessViews

  4. Чи є гроші і цемент?

  На 2018 рік обсяг фінансування доріг у порівнянні з 2017 роком збільшиться майже в два рази, а за наступні 2 роки зросте ще вдвічі.

  «Це дозволить займатися не тільки поточним ремонтом, але проводити реконструкцію і будувати нові дороги. Причому визначений не тільки обсяг витрат, але і джерела фінансування. Гроші в дорожню галузь почнуть надходити з дорожнього фонду, який розпочав роботу з 1 січня 2018 року, з коштів, отриманих за допомогою митного експерименту, від міжнародних фінансових інститутів. Повинен, нарешті, запрацювати закон про концесії», — пише видання.

  Об’єми фінансування ремонту доріг Інфографіка BusinessViews

  Крім того з цементом в Україні теж проблем немає. Цементна галузь України була приватизована, і більшість підприємств належать великим міжнародним компаніям, які модернізували виробництво.

  За оцінкою профільної асоціації Укрцемент, вільні потужності підприємств дозволяють швидко наростити випуск цементу на 4,3 мільйона тонн, а потенційно — вдвічі від теперішніх 8,9 мільйонів тонн.

  5. Де і чому будуватимуть бетонні дороги?

  З урахуванням зносостійкості, довговічності і стійкості до високих температур, бетонні дороги треба будувати на найбільш завантажених напрямках, на півдні України, на під’їздах до портів. Відомий проект дороги між Одесою і Гданськом Go Highway може отримати бетонні ділянки в південній частині.

  Спираючись на прогнози зростання перевезень зернових, «Укрзалізниця» електрифікує і розширює під’їзди до портів, а днопоглиблення Південного Бугу та будівництво зернових терміналів на Дніпрі вже призвело до поступового відновлення річкового судноплавства. Автоперевізники ж з впровадженням вагового контролю втрачають конкурентоспроможність. Бетонні дороги дозволять забезпечити рівну конкуренцію між транспортниками.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Завершено один з етапів вогневих випробувань колісної САУ “Богдана” (відео)

  Дослідний зразок колісної САУ 2С22 "Богдана" пройшов один з етапів заводських випробувань на полігоні Широкий Лан.

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ)...

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже...