9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Парламент дав правові підстави для реалізації нового інфраструктурного проекту Укрзалізниці – електрифікації колії до Миколаєва

Як повідомив Євген Кравцов, прийняття Закону про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком для модернізації залізничної інфраструктури дозволить розпочати процедуру відкритого міжнародного тендера для вибору генерального підрядника для виконання робіт з електрифікації залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка.

«Безпосередні роботи з електрифікації плануємо розпочати в березні 2019 р. Вибірка першого траншу очікується наприкінці травня 2019 р., мінімальний розмір траншу — 5 млн євро, а загальна кількість траншів — до 20», — повідомив Євген Кравцов.

За словами керівника Укрзалізниці, фінансову угоду було підписано у 2016 р. Реалізація проекту дасть змогу значно зменшити експлуатаційні витрати Укрзалізниці, підвищити пропускну здатність напрямку та збільшити швидкість доставки вантажів у напрямку морських портів. «Електрифікація дасть економію операційних витрат. Проект передбачає будівництво другої колії, модернізацію систем сигналізації і зв’язку на напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка, який пролягає територією Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Проект передбачає дві фази реалізації: роботи на напрямку Долинська—Миколаїв (експлуатаційною довжиною 148 км) заплановані з березня 2019 р. до травня 2023-го, а на напрямку Миколаїв—Колосівка (105 км відповідно) — з червня 2019 р. до жовтня 2021-го», — розповів Євген Кравцов.

«Укрзалізниця у співпраці з міжнародними фінансовими інституціями реалізує масштабні інфраструктурні проекти. У 2018 р. завершили роботи з будівництва двоколійного Бескидського тунелю в Карпатах і ліквідували вузьке місце міжнародного транспортного коридору, електрифікували дільницю Потоки—Золотнишине. Також у 2018 р. Укрзалізниця почала будувати залізничне сполучення столиці з аеропортом «Бориспіль», — зазначив Євген Кравцов.

Електрифікація залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка дасть змогу поліпшити екологічну ситуацію в регіоні за рахунок зменшення шкідливих викидів в атмосферу та додатково створити приблизно 300 робочих місць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають