9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Парк громадського транспорту Львова поповнять 100 автобусів та 10 трамваїв

Протягом 2018 року Львівська міська рада спільно з Міністерством інфраструктури України та консультантами проекту «Міський громадський транспорт України» здійснила напрацювання ТЕО підпроектів з придбання рухомого складу (10 трамваїв та 100 автобусів) та спрямувала запити на виділення коштів до Керівного комітету проекту. Керівний комітет та Європейський інвестиційний банк погодили ці запити. Відповідно, як повідомила Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР, у зв’язку з цим на розгляд сесії міської ради було винесено ухвалу «Про погодження істотних умов участі ЛКП «Львівелектротранс» та ЛК АТП № 1 у проекті «Міський громадський транспорт України».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на сайт Львівської міськради.

«Ми вже голосували проект ухвали про підтримку участі м. Львова у проектах Європейського інвестиційного банку. Наступною ухвалою є сьогоднішній проект ухвали, а після цієї ще буде не менше як 3−4 ухвали по цьому питанню.

Прийняття даної ухвали дасть змогу продовжити процедуру залучення кредитних коштів ЄІБ та розпочати закупівлю 10 трамваїв та 100 автобусів у 2019 р. Зокрема ця ухвала визначає попередні істотні умови договору на придбання рухомого складу нашими комунальними підприємствами під державну гарантію Європейським інвестиційним банком. На сьогодні більш інформації від Міністерства інфраструктури України і ЄІБ немає. Про всю інформацію, яка буде надходити, будемо вас інформувати, щоб приймати наступні рішення”, — доповіла Ірина Кулинич.

Про важливість прийняття ухвали наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ми цей проект опрацьовуємо з Європейським інвестиційним банком вже більше 3 років. Знаючи динаміку, яка є, то напевно ці автобуси прийдуть після 2020 року. Також, цей кредит місто може отримати під державні гарантії, терміном на 22 роки. А коли хтось дає кредит на 22 роки — це вже не кредит — це інвестиція.

У всьому світі, у всіх цивілізованих містах, громадський транспорт є повністю компетенцією міста. Це у нас була така ілюзія, що приватник буде надавати якісні послуги. Зараз ми бачимо скандали в Тернополі, Херсоні, Миколаєві. Тому іншого варіанту крім як мати у власності міста автобуси, трамваї і тролейбуси і гарантовано надавати послуги з перевезення, — немає”, — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Міський голова дав доручення підготувати розпорядження про створення робочої групи за участю профільного заступника з питань житлово-комунального господарства, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, керівника управління транспорту та представників від депутатських фракцій щодо напрямків розвитку громадського транспорту міста, та запевнив, що не підпише цю ухвалу, поки члени робочої групи від депутатів не підтвердять, що вони отримали всю необхідну інформацію на свої запитання щодо транспортної галузі Львова.

Останні новини:

Зараз читають