9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Отримання дозволів на автомобільні перевезення переведуть у електронний режим вже у цьому році

Електронні сервіси з отримання двосторонніх дозволів на автомобільні перевезення та дозволів ЄКМТ, а також реєстр автобусних маршрутів мають запрацювати вже у першому півріччі 2018 року

Про це під час засідання робочої групи з питання впровадження електронних сервісів на автомобільному транспорті сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-центр Мінінфраструктури.

Цього року ми переходимо на абсолютно новий формат відносин «держава-бізнес». Ми все переводимо в електронний формат. В першу чергу, це дозволи ЄКМТ, які видаються на регулярній основі. Тестовий варіант довів свою ефективність. Друге питання – це двосторонні дозволи на автомобільні перевезення. Тут ми хочемо ввести систему чіткого контролю, забезпечити кожний дозвіл QR-кодом, щоб не було жодних маніпуляцій, перепродажів тій чи іншій стороні – щоб знищити чорний ринок, – зазначив Омелян.

Це повинно стати лише першими кроками на шляху створення повноцінної цифрової інфраструктури в Україні. На даний момент вже створено електронний кабінет перевізника і до кінця весни він стане повноцінним робочим інструментом. Такий кабінет передбачає переведення ліцензування в онлайн режим та функціонування електронних штрафів. Доступ до цієї інформації, крім перевізника, матимуть інспектори, які накладають стягнення. Ці рішення впроваджуються на технології “блокчейн”.

Необхідно створити онлайн-базу, щоб ми чітко розуміли, які рейси здійснюються в державі. Ми також працюємо над системою наскрізного електронного квитка, який передбачає об’єднання всіх маршрутів: автобусних, залізничних та авіаційних в єдину мережу. Щоб клієнту було зручно і він з одним квитком міг пересуватися як у межах країни, так і за її межами, – наголосив Омелян.

Нагадаємо, що Уряд схвалив головний е-документ країни – концепцію розвитку електронного урядування до 2020 року, де визначено переведення всіх державних послуг в електронний формат.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають