9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Червня, 2023

Оновлений Подільський онкоцентр не поступається європейським закладам

Урологічне відділення Подільського регіонального центру онкології реконструювали вперше за майже 40 років. Окрім реконструкції, відділення отримало нове обладнання.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на vezha.vn.ua.

Сьогодні, 27 грудня, у Подільському регіональному центрі онкології після реконструкції офіційно відкрили сучасне урологічне відділення. На капітальний ремонт це відділення чекало 38 років. Реконструкція приміщення розпочалася ще у 2017 році.

На урочисте відкриття завітали голова ОДА Валерій Коровій, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай та народний депутат Геннадій Ткачук.

На реконструкцію урологічного відділення витратили майже 23 мільйони гривень. Зокрема, 20,42 млн гривень було виділено із Державного фонду регіонального розвитку і 2,18 млн гривень з обласного бюджету і 148,9 тис. гривень із власних надходжень центру.

Відтепер, у відділенні є близько 50 ліжок, а шестимісні палати розформували на тримісні та устаткували новим обладнанням. Всього в урологічному відділенні тепер 19 палат (без палати №13).

Головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай зазначив, що урологічне відділення буде показовим.

Тут зроблена сучасна вентиляція і система кондиціонування, встановлені спеціальні фільтри в операційній. Також вперше за історію ПРЦО кошти виділені не лише на ремонтні роботи, а й на оновлення медичного устаткування та обладнання (8 мільйонів гривень).

Урологічне відділення єдине в центрі, яке має автономну операційну, що складається із двох залів. Також для того, аби розвантажити реанімаційне відділення, створені дві післяопераційні палати.

Біля кожного ліжка знаходяться кнопки виклику. Відділення облаштовано за новітніми технологіями, встановлено систему відеоспостереження та оповіщення, передбачено енергоощадне освітлення. Завдяки системі відеонагляду також з’явилася можливість транслювати операції на моніторі.

– Подільський регіональний центр онкології ми крок за кроком перетворюємо на медичний заклад європейського рівня із сучасними підходами до діагностики та лікування пацієнтів з онкопатологією. Лікарня робить ставку на високий рівень сервісу, до того ж, намагаємося забезпечити комфорт та належні умови перебування хворих під час лікування, – зазначив Володимир Шамрай.

Потурбувалися у центрі й про осіб з інвалідністю – для них створена спеціальна палата, а також, облаштована за стандартами, вбиральня та душова.

Загалом в урологічному відділенні щороку лікується понад 900 онкохворих та проводиться близько 1000 хірургічних втручань. Останнім часом кількість операцій збільшилася.

Завідувач відділення Руслан Церковнюк наголосив на тому, що лікарі постійно працюють над удосконаленням методів лікування, широко впроваджують малоінвазивні та лапароскопічні операції, які дозволяють скоротити термін перебування хворого на ліжку та зменшити термін реабілітації пацієнтів.

– Завдяки придбаному в рамках реконструкції обладнанні медики зможуть покращити надання медичних послуг. Зокрема куплено ультразвукове високотехнологічне устаткування «Lotus». Варто зазначити, що в Україні мало лікарень, в яких він наявний, – наголосив Руслан Церковнюк.

Останні новини:

Зараз читають