9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Одеса планує закупити за кошти ЄІБ і ЄБРР 56 нових трамваїв

Плани оновлення рухомого складу одеського трамвая включають в себе закупівлю 56 нових вагонів, з яких 16 мають бути багатосекційними великої місткості.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Пассажирский транспорт.

В Одесі працює ще з травня 2017 року експертна комісія Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), які вивчають ситуацію з громадським транспортом і готують рекомендації по максимально ефективному використанню кредитної лінії на створення лінії швидкісного трамвая.

Розмір кредиту, який місто отримає в рамках урядової програми “Міський електричний транспорт” від ЄІБ і ЄБРР – 59,7 мільйонів євро. Всього в масштабах України міста – учасники програми отримають близько 440 мільйонів євро під державні та міські гарантії, в залежності від масштабів конкретного проекту.

За результатами спільної роботи КП “Одесміськелектротранс” і комісії європейських банків, в рамках цього кредиту для Одеси будуть закуповувати 56 трамваїв. 16 з них будуть багатосекційними великої місткості, з низьким рівнем підлоги. Решта 40 – одиночними, з частковим або повністю низьким рівнем підлоги.

“Одеса отримає майже 60 млн євро від Європейського інвестиційного банку. На сьогоднішній день ми вже повністю відпрацювали з консультантами техумови. Вивчили з ними нашу маршрутну мережу, вони провели аудит, вивчили наше колійне господарство і все інше, тепер ми чекаємо до нового року заключення від них. Після цього починаємо готувати техзавдання до конкурсу на інженерну компанію, яка буде розробляти проект. Ми хочемо закупити 56 нових вагонів, з них 16 великих зчленованих на маршрут “Північ-Південь”. Схвалення усне від них вже отримали “- заявив директор КП “Одесміськелектротранс” Дмитро Манірно.

Паралельно, за кошти міського бюджету та власних коштів комунального підприємства, йде самостійна збірка частково низькопольних одиночних трамваїв. З 2015 року закуплено 16 машинокомплектів (новий корпус з електронною системою управління), на базі яких в вагоноремонтних майстернях КП “Одесміськелектротранс” збирають готові вагони. Вони отримують позначення моделі “Т3 КВП Од” і за документами оформляються як капітальний ремонт з модернізацією старих. Коштує такий вагон близько 5,5 мільйонів гривень, з яких трохи більше 4 мільйонів припадає на електронну систему управління і корпус. На даний момент вже готові і перевозять пасажирів 9 з 16 вагонів.

Також закуплено корпус трамвая білоруського виробництва “Белкоммунмаш-802” з електронною системою керування асинхронними тяговими електродвигунами. Переможцем на тендері став офіційний дилер заводу “Белкоммунмаш” компанія “БКМ-Україна”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають