9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Новий аеропорт на Закарпатті побудують поряд з Мукачево

Місце будівництва нового аеропорту в Закарпатській області визначено – повітряну гавань побудують на околицях Мукачева. Поки умовна назва аеропорту “Мукачево-3”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Всі питання з місцевою владою вирішені й узгоджені. Я тільки що повернувся з Ужгорода, де зустрічався з головою Закарпатської обласної державної адміністрації, головою Закарпатської обласної ради та головою Мукачівської міської ради … Як результат – сьогодні був підписаний меморандум про співпрацю з проєктування і будівництва нового аеропорту в Закарпатській області.

Новий аеропорт матиме два курси посадки без заходу на територію сусідніх держав.

Також обрана локація має оптимальні погодні умови. За рік фіксується 13-15 випадків, коли видимість менше 1 км, а швидкість вітру понад 10 м/с”, – розповів глава “Укрінфрапроєкту” Кирило Хомяков.

blank
Фото: Едуард Маляр

“Зараз логістика для тих, хто подорожує з Закарпаття, або для бізнесу, або для відпочинку, або у сімейних справах виглядає досить заплутано. 12-14 годин поїздом до Києва, 3,5 години на машині в аеропорт у Львові або поїздка за кордон в найближчі аеропорти Польщі, Угорщини або Словаччини. Ми хочемо забезпечити закарпатцям доступ до транспортних послуг, які мають інші українці”, – заявив Хомяков.

Також він повідомив, що назва нового аеропорту буде визначена спільно з жителями Закарпаття.

Як уточнили в “Укрінфрапроєкті”, місце для аеропорту вибрано абсолютно нове – в попередніх двох локаціях були обмеження по курсу посадки – заліт на територію сусідньої держави. Точні координати в відомстві не повідомили, але відзначили, що аеропорт будуватимуть на території Мукачівської територіальної громади.

Держава побудує аеродром зі злітною смугою довжиною 2800 м, що дасть можливість приймати літаки класу А320/В737. Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для будівництва аеродрому 3,03 млрд грн. Аеропорт зможе обслуговувати понад мільйон пасажирів на рік. Пасажирський термінал будуть зводити в рамках ДПП.

blank

Нагадаємо, раніше аеропорт хотіли будувати на півдорозі між Ужгородом та Мукачевом – в селищі Середнє. Але від цих планів довелося відмовитися, оскільки місцеві бізнесмени, дізнавшись, що розглядається місце в сел. Середнє, почали купувати землі, змінювати їх цільове призначення, щоб заробити на тому, що держава намагається побудувати там аеропорт і буде змушена компенсувати вартість земель.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають