9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Новий міст через Сухий лиман збільшить трафік в морський порт «Чорноморськ»

Новий мостовий перехід через Сухий лиман дозволить збільшити пропускну здатність автомобільного руху в морський порт «Чорноморськ». Про це заявив в. о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвис Вецкаганс

Зараз транспортним переходом через Сухий лиман служить понтонна переправа, яка знаходиться на балансі Чорноморського філіалу АМПУ. Ця гідротехнічна споруда і його експлуатація вимагає проведення постійного ремонту раз в п’ять років.  У зв’язку з цим міська влада Чорноморська ініціювали будівництво нового сучасного моста.

«АМПУ в частині розвитку порту« Чорноморськ »поставила мету в найближчі два роки створити умови для проходження і обробки суден типу Panamax. Для цього ми організовуємо міжнародні тендери на днопоглиблення підхідного каналу та акваторії, заплановані проекти розвитку причальної і наземної інфраструктури. В даний час вантаж в порт йде через понтонну переправу, яка була побудована в 1968 році, модернізована в 1982 році і має певні обмеження щодо руху великотоннажного автотранспорту. В результаті будівництва нового мостового переходу, яке підтримав уряд, ми отримаємо сучасний інфраструктурний об’єкт, який дозволить збільшити пропускну здатність автомобільного руху в порт », – підкреслив Вецкаганс.

Згідно з повідомленням, Кабінет міністрів погодив виділення коштів на реалізацію проекту. На рахунок цільового фонду бюджету Чорноморська вже надійшов перший транш – 57,8 млн грн. Запланований термін здачі об’єкта в експлуатацію – літо 2018 року. У реалізації проекту також бере участь ДП «Морський торговельний порт« Чорноморськ ».

Морський порт «Чорноморськ» розташований на берегах Сухого лиману в 12 милях на північний захід від Одеси. Річна проектна потужність – понад 30 млн тонн. Кількість вантажних причалів – 25, довжина вантажного причального фронту – 5,459 кілометра. У порту працюють ДП «МТП« Чорноморськ », ТОВ« Трансбалктермінал », ТОВ« Іллічівський зерновий термінал », ТОВ« Транс-сервіс », ТОВ« Рісо Термінал », ТОВ« Олир Резорсіс »та інші портові оператори.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають