9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Нові траси в Україні будуватимуть зі звуженими лівими смугами

Звужені ліві смуги на трасах – це безпека руху, вважають в Мінрегіоні.

При проектуванні нових доріг, в Україні будуть передбачати звуження лівих смуг. Ця система працює у багатьох країнах Європи та світу. Тому її вирішили обов’язково запровадити під час нового будівництва найбільших і найінтенсивніших українських трас при влаштуванні лівих швидкісних смуг. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“З 1 вересня вступають в дію нові зміни у ДБН щодо проектування доріг загального користування. Відповідно до них:
– з 3,75 до 3,5 м звужується ширина лівих смуг руху на дорогах І категорії. Це траси з 3-ма і більше смугами руху в одному напрямку. Наголошую, що це стосується нового будівництва трас і є обов’язковим. Для реконструйованих трас ця норма є рекомендаційною.
– встановлено нову ширину зупиночної смуги руху на дорогах вищих категорій (І-ІІ категорій) – 3 м замість 2,5 м. Зараз існуюча ширина цієї смуги дуже небезпечна і спричиняє додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть у повній мірі безпечно та зручно розміститися на такій ділянці дороги.
– встановлені сучасні та більш безпечні вимоги до проектування горизонтальних та вертикальних кривих. Це актуально для гірських трас, трас на іншому складному ландшафті тощо. Завдяки встановленню більш безпечних мінімальних радіусів кривих нові дороги проектуватимуться з кращою видимістю”, – йдеться в дописі.

Все це дозволить:
– мінімізувати перевищення дозволеної швидкості на дорогах, 
– зробить водіїв більш уважними за кермом, а, отже, аварій і ДТП стане менше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають