Приклад сучасного дорожнього будівництва – це автомобільна дорога Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка у межах Дніпропетровської області.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укравтодор.
Дорога будується винятково за кошти державного бюджету. Замовником робіт є Служба автомобільних доріг в Дніпропетровській області.
Роботи здійснюються в рамках Державного інвестиційного проекту за бюджетною програмою 3111820 “Розвиток автомобільної дороги Н-31 Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки — Решетилівка”.
У 2019 році на реалізацію державного інвестиційного проекту у межах Дніпропетровській області передбачено спрямувати 1,2 млрд грн.
У межах проекту здійснюється реконструкція та будівництво обходів населених пунктів – Решетилівка, Кобеляки, Царичанка, Петриківка, а також транспортних розв’язок в різних рівнях на перетині із залізницею та автомобільною дорогою М-22 Полтава – Олександрія.
У проекті враховано всі фактори безпеки, екології та економіки. Будівництво дороги в обхід населених пунктів значно підвищить безпеку руху і створить комфортні умови для транзитного автотранспорту.
Загальна протяжність дороги І-б категорії – 137 км.
Зауважимо, що в межах Дніпропетровської області в попередні роки за кошти державного бюджету було збудовано дорогу І категорії протяжністю 28 км. У 2017 році роботи з будівництва відновлено, а у 2018 році будівництво обходу населених пунктів Лобойківка та Петриківка було продовжено.
На всіх етапах будівництва діє постійний контроль якості, що забезпечується кількома рівнями контролю:
- постійний контроль якості замовником робіт (Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області), який здійснюється сертифікованими інженерами технічного нагляду та спеціалістами лабораторії з контролю якості та нових технологій;
- державне підприємство “Дорожній контроль якості”;
- громадський контроль – залучення громадських організацій до контролю за виконанням робіт.
Наразі виконуються роботи:
- планування узбіч земляного полотна
- влаштування шару покриття з асфальтобетонної суміші на перехідно-швидкісних смугах, зупиночних смугах та примиканнях.