«Нібулон» перевезла перший мільйон тонн вантажів по Південному Бугу

5667
 • ТОВ «Сільськогосподарське підприємство (СП) «Нібулон» здійснило транспортування першого мільйона тонн вантажів по річці Південний Буг.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Порты Украины.

  «Нібулону» вдалося самостійно відновити судноплавство і вже за перший рік транспортувати по цій річці 500 тис. тонн зерна. Сьогодні компанія подолала новий рубіж, транспортувавши перший мільйон тонн вантажів», – сказано в повідомленні компанії.

  У 1980-х – початку 1990-х років по річці щорічно перевозили один мільйон тонн піску, каменю, щебеню та близько 50 тис. тонн зерна.

  «Наша компанія всього за рік змогла перевершити найкращі показники радянських часів в 10 разів, а вже через рік ми перевершимо їх в 20 разів», – повідомила прес-служба.

  Згідно з повідомленням, за 25 років незалежності України річка обміліла з 2,9 метра до 1,65 метра, тому першим кроком до відновлення судноплавства стало днопоглиблення. Компанія власними силами і засобами виконала перший етап днопоглиблення ділянки між Вознесенськом та Миколаєвом до 2 метрів, в результаті чого судноплавними стали 134 кілометри річки. У серпні 2016 року компанія здійснила першу доставку зернових з перевантажувального терміналу в Вознесенську, відновивши судноплавство на ділянці вище Нової Одеси, яка не здійснювалося останні 25 років.

  У грудні 2017 року – квітні 2018 року компанія завершила виконання чергового етапу днопоглиблення.

  «Таким чином, компанії вдалося збільшити гарантовану глибину суднового ходу на ділянці між Новою Одесою і Миколаєвом з 2 метрів до 2,5 метра, що дозволяє використовувати на річці судна більшої вантажомісткості та зменшити кількість рейсів», – повідомила прес-служба “Нібулону”.


  Про допомогу проекту