9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

«Нібулон» готовий розвивати річкові перевезення в Білорусь

Компанія «Нібулон», Херсонська обласна державна адміністрація та Гомельський обласний виконавчий комітет (Білорусь) підписали меморандум про співпрацю і партнерство.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Підписання документа відбулося під час Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», який відбувся в Новій Каховці (Херсонська область) 29 вересня 2017 року.

На сьогоднішній день компанія« Нібулон »- лідер України з експорту сільгосппродукції. Тому підприємство має можливість забезпечувати потреби Білорусі в якісній сільгосппродукції, яка буде доставлятися водним транспортом, – повідомила прес-служба.

Згідно з повідомленням, першочерговим завданням в реалізації цього проекту є відновлення повноцінної роботи судноплавного шляху Е-40 і річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море. Для цього необхідно виконати днопоглиблювальні роботи на лімітують перекатах Дніпровського та Дніпродзержинського водосховищ і збільшити габарити водного шляху на ділянці Київська ГЕС – Нижні Жари, що забезпечить прохід суден класу «річка-море».

Україна і Білорусь аналізують можливість створення річкового транзитного хабу на кордоні – в селі Нижні Жари Гомельської області і проведення днопоглиблення Дніпра. У реалізацію проекту з відновлення судноплавства по річці Дніпро Україна і Білорусь готові інвестувати $ 30 млн.

Відновлення судноплавства по міжнародному водному маршруту Е-40 є одним з пріоритетів Національної транспортної стратегії України до 2030 року.

Останні новини:

Зараз читають