9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

На Закарпатті візьмуться реконструювати туристичні об’єкти

У наступні три роки будуть реалізовані проекти з відновлення Боржавської вузькоколійки, Невицького замку та Музею лісу і сплаву.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на zruchno.travel.

Відновити головні туристичні родзинки регіону планують в Закарпатській області. Як повідомляється на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, на найближчі три роки процес реконструкції історичних пам’яток і туристичних об’єктів буде пріоритетним для регіону.

“У наступному році ми завершимо реконструкцію єдиного в Європі і одного з двох в світі Музею лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі. Це один з ключових проектів для Закарпаття. І за останні два роки ми вже зробили дуже багато для його реалізації. По-перше, повернули через суд Музей на баланс Національного парку “Синевир”. А по-друге, знайшли фінансування на реконструкцію за рахунок європейських грантів через Міністерство екології та природних ресурсів України. Зараз над реконструкцією працює потужна техніка. Відкриття оновленого Музею наступного року стане подією всеукраїнського масштабу”, – підкреслив Геннадій Москаль.

Ще одним важливим проектом в області туризму стало відновлення Боржавської вузькоколійки. На сьогоднішній день в області розроблено план реконструкції, а в Румунії знайдено депо, де за попередніми домовленостями будуть придбані паровоз і кілька пасажирських ретро-вагонів.

“Частково кошти вже зібрані через благодійний фонд, проте повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади”, – додав голова облдержадміністрації.

Також цього року була виготовлена проектна документація реставрації Невицького замку – одного з туристичних перлин Закарпаття. Протягом двох наступних років за рахунок грантових коштів будуть проводитися протиаварійні та реставраційні роботи.

Останні новини:

Зараз читають