9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На Закарпатті побудували найдовшу підпірну стінку в країні (фото)

У Закарпатській області на автодорозі Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів біля водоспаду Труфанець збудовано найдовшу підпірну стінку в Україні.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

«Найвищий природний водоспад Закарпаття – Труфанець – гідрологічна пам’ятка та туристична перлина Карпат. Він розташований на південно-східних схилах гірського масиву Свидовця, в межах Рахівського району Закарпатської області. Біля цієї туристичної перлини побудована найдовша підпірна стіна в Україні», – йдеться в повідомленні.

Довжина підпірної стінки становить майже 2 км. Стіна захищає автодорогу Н-09 від руйнівної дії річки Тиса. Функція споруди – зменшити масштаби розмиву земляного полотна та стримати зсуви.

Підрядні роботи виконувала компанія ПБС.

«Також укріплена гора біля водоспаду Труфанець на випадок зсувів та селевих потоків. Проїзну частину дороги Н-09 тут розширено з шести до восьми метрів», – додали в «Укравтодорі».

Дорога Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів з’єднує три області та має найбільшу кількість підпірних стінок та габіонів, протяжністю сотні кілометрів.

Останні новини:

Зараз читають