9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

На Волині закінчили масштабний проєкт каналізування навколо озера Світязь (фото)

У Шацькій громаді завершили великий інфраструктурний проєкт – каналізування п’ятьох населених пунктів навколо озера Світязь, здійснених у рамках програми транскордонного співробітництва за фінансової підтримки ЄС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Волинські новини.

У відкритті новозбудованих об’єктів та заключній міжнародній конференції взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник начальника ОВА Олександр Троханенко, голова Ковельської райради В’ячеслав Шворак, очільниця РВА Ольга Черен, команда експертів секретаріату програми транскордонного співробітництва, а також виконавці робіт.

blank
Завершений проєкт каналізування на понад 100 км труб навколо озера Світязь. Фото: Волинська ОВА

Загальна вартість проєкту склала майже 6,5 мільйонів євро, 90% з яких – кошти євроспільноти, решта – місцевих бюджетів: селищного, районного й обласного. Голова Шацької громади Сергій Карпук розповів, що від початку подачі заявки на участь у проєкті й до його завершення минуло понад 4 роки. За цей час було побудовано майже 100 кілометрів каналізаційних мереж у п’ятьох найбільших населених пунктах, до яких приєднається понад 2,6 тисячі домогосподарств, та зведено очисні споруди у селах Світязь і Пульмо, а існуючі у Шацьку модернізували та розширили. У комплексі це дозволить на 80% скоротити викид стоків у навколишнє середовище.

Очільник громади зазначив, що реалізація цього проєкту дозволить не тільки поліпшити екологічну та санітарну ситуацію навколо унікальних Шацьких озер, а й суттєво підвищить комфортність проживання місцевого населення, сприятиме розвитку туризму та інвестиційної привабливості території загалом.

blank
Завершений проєкт каналізування на понад 100 км труб навколо озера Світязь. Фото: Волинська ОВА

«Процес не був простим, спершу – пандемія, тепер – війна. В той час, як руській мір несе нищення, варварство, дикість, Євросоюз сприяє нам у будівництві, конструктиві, розвитку. І ця світоглядна різниця свого часу визначила український цивілізаційний вибір. Велика подяка нашим партнерам за підтримку і на цьому шляху, і у нашій боротьбі, і в реалізації цього проєкту, який поліпшить екологію цих унікальних заповідних територій, розвине рекреацію та створить комфортні і сучасні умови мешкання для тутешніх людей», – зазначив Григорій Пустовіт.

Під час заключної конференції присутні підсумували етапи впровадження та досягнуті результати проєкту «Покращення екологічної ситуації у шацькому національному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь».

blank
Завершений проєкт каналізування на понад 100 км труб навколо озера Світязь. Фото: Волинська ОВА

Окрім того, старший експерт представництва у Львові секретаріату транскордонного співробітництва Василь Хім’як презентував можливості та перспективи наступного етапу транскордонної співпраці в рамках нової програми InterregNEXT Польща-Україна до 2027 року. Він зазначив, що загальний обсяг фінансування складе майже 190 мільйонів євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають