9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

На утримання судноплавних шлюзів у 2021 році планують виділити 39 мільйонів гривень

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді України виділити в держбюджеті на 2021 рік 39 мільйонів гривень на забезпечення експлуатаційно-безпечного стану судноплавних шлюзів. За рахунок цієї суми планується забезпечити пропуск через шлюзи 21,6 тисячі суден.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це йдеться в законопроєкті №4000 “Про державний бюджет України на 2021 рік”.

Відзначається, що 39 млн грн — це стандартна сума, яка виділяється на функціонування системи ДП “Укрводшлях” вже багато років, вона не враховує витрати на ремонт шлюзів. Зношеність шлюзової інфраструктури, що, своєю чергою, негативно впливає на динаміку річкових вантажоперевезень.

Зазначимо, що за даними звіту ДП “Укрводшлях” за 2019 рік, поточний технічний стан споруд, їх технологічного обладнання та гідротехнічних конструкцій всіх шлюзів Дніпровського каскаду оцінюється як “непридатний до нормальної експлуатації” або “аварійний”. Весь цикл робіт з капремонту або модернізації всіх існуючих шлюзів Дніпровського каскаду може коштувати від 20 до 40 млн доларів і займе п’ять років.

Варто додати, що вкінці травня поточного року було завершено капремонт Канівського судноплавного шлюзу.

“Судноплавні шлюзи Дніпровського каскаду було побудовано понад 50 років тому, а проведення їх капітального ремонту відкладалося ще з 90-х років — через брак державних коштів. Рішення про ремонт Канівського шлюзу було прийнято у 2018 році, але роботи не проводилися у встановлені терміни”, – повідомив тоді міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами глави МІУ, фінансування утримання, реконструкції, ремонту, технічного переоснащення та охорони судноплавних гідротехнічних споруд планується виконувати за рахунок Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, створення якого передбачено законопроєктом 1182-1-д.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають