9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

На Сумщині намагаються знищити одну з найуспішніших ОТГ України

На Сумщині в результаті закритого засідання обласної державної адміністрації прийнято рішення про зміну порядку формування та розвитку об’єднаних територіальних громад за попередньо утвердженим планом.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Відтепер, за новим планом чиновників із Сумської ОДА, три сільські ради (Білківська, Люджанська, Криничанська), що мали відійти до складу Тростянецької ОТГ, збирають приєднати до Боромлянської ОТГ й це при тому, що від заданих сільрад до Боромлі понад 25 кілометрів, а райцентр Тростянець на відстані менш як 10 кілометрів від кожного з сіл. Це означає, що жителі цих трьох сільських рад будуть змушені отримувати усі адміністративні, медичні та інші послуги в ОТГ, що розташована на значно більшій відстані від їх домівок ніж Тростянецька. Це несе в собі додаткові витрати для кожного з жителів заданих сільських рад.

Варто зазначити, що інфраструктура Тростянецької ОТГ розвивалася згідно з запланованою стратегією і була орієнтована на приєднання до її складу Білківської, Люджанської та Криничанської сільських рад. Про це написав на своїй сторінці у Facebook Міський Голова Тростянця Юрій Бова.

“На першому фото Перспективний план нашої Тростянецької громади, затверджений неодноразово Урядом. Ми, як можемо, розвиваємо її інфраструктуру, створили районний ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг – ред.) і взяли з району практично всю інфраструктуру, в т.ч. і райлікарні, щоб підготувати її до якісного обслуговування жителів майже всього Тростянецького району. Вклали в неї мільйони гривень.

І ось робоча група вирішила, що 3 сільради Білківську, Люджанську, Криничанську треба виключити з нашої перспективної громади і додати їх до Боромлянської ОТГ, яка знаходиться від цих сіл на відстані понад 25 км і яка поєднується з цими селами дорогами через Тростянець”, – написав Юрій Бова.

Він зазначив, що подібні дії забороняє Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Таким чином, рішення депутатів обласної ради йде в розріз з Конституцією України, законом та стратегією розвитку ОТГ, що була затверджена Кабінетом Міністрів України.

Наразі представники Тростянецької ОТГ чекають на реакцію Києва та будуть доводити свою правоту у суді.

“Так, ми будемо відстоювати свої права і права людей гідно жити в нашій громаді та отримувати якомога ближче якісні послуги”, – зазначив Міський Голова Тростянця.

Зазначимо, Тростянецька об’єднана територіальна громада є однією з найуспішніших ОТГ не тільки в Сумській області, але й в Україні. Велика увага в ОТГ приділяється медицині. Проводиться закупівля нового медичного обладнання та меблів для районної лікарні (нещодавно було придбано новий рентген апарат), проводився ремонт палат на кабінетів, повністю реконструйовано декілька відділень тощо. Таким чином Тростянецька лікарня починає надавати медичні послуги за стандартами Національної служби здоров’я України, беручі приклади з кращих лікарень Польщі.

На початку року на території ОТГ запрацював «Територіальний центр соціального обслуговування», функціонує сучасна бібліотека де традиційно вже діють різноманітні клуби для мешканців громади, а восени 2019 року запрацювали курси з робототехніки та програмування від E-school (м. Суми) для всіх охочих мешканців Тростянця від 8 років та їх батьків. Зараз у бібліотеці займається цілих 3 групи дітлахів.

Крім того, Тростянецька ОТГ займає перше місце серед громад Сумської області у рейтингу інвестиційної привабливості. В загальноукраїнському ж рейтингу громада займає 13-те місце із 200-т ОТГ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають