9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

На Львівщині створять транспортний кластер для виробництва локомотивів і проєктування євроколії

У Львові на базі Національного університету «Львівська політехніка» започаткували створення інноваційного транспортного кластера Tech Rail.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Твоє місто.

Підписаний Меморандум дозволить розвинути співпрацю науковців та залізничного бізнесу, зокрема щодо виробництва сучасних локомотивів на Заході України, та сприятиме будівництву євроколії, яка проходитиме через Львів.

blank
Фото: Укрзалізниця

Про це повідомив керівник Tech StartUp School, що діє на базі вишу, Назар Подольчак.

«Підписаний Меморандум про створення інноваційного транспортного кластеру має декілька напрямків. Перший – виробництво сучасних локомотивів на Заході України та їхній ремонту. Другий – долучення до будівництва та проєктування євроколії 1435 мм, тобто йдеться про вузьку колію. Знаємо, що через Львів проходитимуть три колії. Це, зокрема, відбуватиметься у межах ініціативи трьох морів, до якої зараз входить 14 держав, та хоче долучитися Україна», – пояснює він.

blank

Приєднання України до міждержавної ініціативи трьох морів – Чорного, Середземного та Балтійського, в межах якої планують зробити нові транспортні коридори, відбуватиметься завдяки облаштуванню євроколії. Зі слів науковця, залізниця може виступити головним замовником, зокрема щодо сучасних енергоефективних технологій.

Крім того, Меморандум сприятиме диджиталізації, розвитку транспортної логістики та інфраструктури з акцентом на залізничну. Оскільки через війну морським і повітряним шляхом експорт заблокований, практично усе перевозять наземним шляхом, в тому числі залізницею. Ще один напрям, якому допоможе реалізація підписаного документа – імпортозаміщення, адже раніше в Україні чимало деталей для залізниці закупляли з росії та країн СНД.

blank

Окрім виробничих залізничних підприємств, НУ «Львівська політехніка» та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, до підписання Меморандуму долучилися Львівський локомотиворемонтний завод, КВК «Гравикон», Науковий парк «Львівської політехніки» і Науковий парк «Харківської політехніки», Асоціації автомобільного транспорту та інфраструктури України. Також реалізацію підтримали латвійські партнери.

«У нас було декілька зустрічей, на яких обговорювали як взаємодіяти. Зараз обираємо, працюємо щодо енергоефективних технологій. Маємо також хорошу пропозицію, оскільки виграли грант Disco від Європейського інституту інновацій і технологій. В межах цього гранту передбачається взаємодія з містом Люцерн (Швейцарія), де активно розвивається локомотивобудування. Думаємо, з допомогою наших партнерів ми так само зробимо певний трансфер стосовно сучасного будівництва локомотивів», – додає Назар Подольчак.

З його слів, представники європейської залізниці зобов’язалися допомогти підняти інтерес до будівництва євроколії в Україні до рівня Євросоюзу, зокрема залучити кошти, необхідні для початку реалізації цього проєкту, наразі триває стадія проєктування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають