9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

На кордоні з Румунією відкриють новозбудований пункт пропуску, що пропускатиме 5 тисяч вантажівок щомісяця

Новий пункт пропуску у Красноїльську (Чернівецька область) на кордоні з Румунією почне працювати у жовтні.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Порти України.

За його словами, команді Мінінфраструктури вдалося переконати румунських колег, що потрібен повноцінний вантажний пункт пропуску замість невеликого легкового, адже «важливо не просто символічне відкриття пункту пропуску, а розширення наших експортних коридорів».

“Сьогодні ми вже публічно готові оголосити, що неформальна домовленість про це з румунськими колегами була досягнута ще у липні цього року. А днями ми отримали відповідну офіційну ноту, яка нарешті закріпила за Красноїльськом статус повноцінного вантажного пункту пропуску”, — повідомив Найєм.

Як зазначив замміністра, пункт пропуску майже готовий, залишились невеликі інженерні роботи та підведення комунікацій. Також з українського боку завершується прокладання якісної під’їзної дороги.

“Пункт пропуску планується запустити у два етапи. На першому, вже у жовтні на Красноїльську буде дозволено проїзд транспортних засобів вагою до 7,5 тонни та порожніх вантажівок. І вже це частково зніме навантаження з єдиного вантажного пункту пропуску Порубне — Сірет. На другому, після встановлення необхідного обладнання та завершення робіт з румунської сторони, пункт пропуску запрацює, згідно з нашими домовленостям, як повноцінний вантажний переїзд. У перспективі через Красноїльськ — Вікову де Сус щомісяця кордон перетинатимуть до 5 тис. вантажівок”, — розповів Найєм.

На пункті пропуску «Порубне» спостерігаються постійні черги вантажівок в обох напрямках. За інформацією Державної митної служби України, станом на 21 вересня на пункті пропуску Порубне – Сірет на виїзд було зафіксовано 1150 вантажних авто, на в‘їзд — 450.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають